Kapı

Bir kapıdan girdiğinizi görmek, kurtulmak için boş yere uğraştığınız iftira ve düşmanlar anlamına gelir. Eğer çocukluğunuzu yaşadığınız evin kapısından girerseniz, çok hoş günler geçireceksinizdir elemektir.

Geceleyin yağmur yağarken bir kapıdan girmek; bir kadın için affedilmeyecek muziplikler, bir erkek için, kaynaklarını ona yakışmayacak bir şeklide ahlâksız olaylara sevk edecektir demektir. Aynı zamanda gizli bir aşk anlamına da gelir.

Giriş kapısından geçen insanlar, işlerinizi kazançlı bir hâle getirmek için vereceğiniz uğraşlar başarısızlık ile sonuçlanacaktır demektir. Çiftçiler için değişiklikler anlamına gelir. Bir yazar için, okuyucuları bundan sonraki eserlerini okumayarak ona sitem edecektir anlamındadır.

Bir kapıyı kapatmaya çalıştığınızı görmek ve kapının menteşelerinden ayrılarak birinin üstüne düşmesi, kasıtlı olarak yapmadığınız yanlış tavsiyeniz yüzünden bir arkadaşınız kötü bir durumun tehdidi altında kalacaktır demektir.

Eğer başka birisini kapıyı kilitlemeye çalışırken görürseniz ve kıpı menteşelerinden çıkarsa, bir arkadaşınızın zor bir durumda olduğunu öğrenecek fakat ona yardım konusunda kendinizi güçsüz hissedeceksinizdir manasındadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook