Abur Cubur

Rüyanızda yararlı ya da zararlı olduğunu düşünmeksizin yediğiniz abur cuburlar, öncelikli ihtiyaçlarımızı karşılayamadığımızı ve aslında, bunun için yeterli çabayı da göstermediğimizi ifade eder.

 

Aç Kalmak

Aç kaldığınızı görmek, başarı sağlayacağınızı düşündüğünüz bir girişiminizde cesaretinizi kıran bir başarısızlık ile karşılaşacağınızı alâmet eder.

Aç kalan insanlar görmek, başkalarına getirdiği gibi size de üzüntü getirecektir.

Acı Tat

Rüyada tadı acı olan bir şey yemek,içinde bulunduğunuz güçlükleri aşmak için çabalamanız gerektiğine işaret eder. Yediğiniz acı biber ve sosu beğenmeniz, koşulların güçlüğünü ve mücadele gerektirdiğini, bu koşullar karşısında sahip olduğunuz direnç ve dayanıklılığın ifadesidir.

Birisinin size acı biber ikram etmesi, dışarıdan yardım ve destek alacağınızı; yanınızda sorunlarınızı paylaşacak birilerinin olduğunu gösterir.

 

Açlık Çekmek

Açlık çektiğinizi görmek, arkadaşlarınızın azalacağını ve boş gayretler içine gireceğinizi bildirir.

Açlık çeken insanlar, şu anki arkadaşlarınızdan memnun olmadığınızı ve yoksulluk çekeceğinizi belirtir.

Adaçayı

Adaçayı, sağlığın, gençliğin simgesidir.

Rüyada adaçayı ya da adaçayı içtiğinizi görmek, sıkıntıların sona ermekte olduğunu ve artık yaşamınızda güzel ve sevindirici gelişmelerin yaşanacağını bildirir.

Adaçayı, yenilenmenin yanı sıra, mutlu aşklara da dikkat çeker.

Bir kadın çok fazla adaçayı tükettiğini görürse, aşkta yaptığı savurganlıklardan pişmanlık duyacaktır; para konusunda olduğu gibi.

Akşam Yemeği

Akşam yemeğini yalnız yediğinizi görmek, sık sık hayatın gerçeklerini ciddi bir biçimde düşünmeniz gerekeceğini belirtir.

Genç bir kadın, aşığı ile yiyorsa; bu, onunla kavga edeceğini ve bozuşacağını alâmet eder; tabii ki mesele keyif kaçırıcı ise.

Bir akşam yemeğine davet edilmiş birçok konuktan biri olduğunuzu görmek, size nezaket ihsan eyleyen insanların misafirperverliklerinden memnunluk duyacağınızı işaret eder.

Alazlamak

Rüyada bir yiyeceği aleve tutarak alazladığınızı görmeniz,yaşam enerjinizin artmakta ve duygularınızın canlanmakta olduğunu gösterir. Aynı zamanda geçmiş dönemlerde kaçırdığınız bir fırsatı tekrar değerlendirme şansı bulacağınızı da belirtiyor olabilir.

 

Alkol

Rüyada alkol almak,duygularınızı değiştirecek ve sizi farklı duygulara yönlendirecek bir etkiye dikkat çeker. Bu hem zihinsel,hem de duygusal olarak değişiklikler arifesinde olmak anlamına gelir. Alkol bağımlısı olduğunu görmek,kişinin kontrolünü kaybetme kaygıları duyduğu biçiminde değerlendirilir.