Alınlık

Rüyalarımızda bir mihraceyi andırır biçimde inci,kristal ya da mücevherlerle süslenmiş bir alınlık taktığınızı görmeniz,bilge doğamıza gönderme yapar niteliktedir.Ayrıca yeni bilgiler edinmekte ve sezgi gücümüzün genişlemekte olduğunu belirtir.

 

Bilezik

Sevgilinizin ya da arkadaşınızın hediye ettiği bir bilezik takmış olduğunuzu görmek, erken evlilik yapacağınız ve mutlu bir birliktelik oluşturacağınız anlamına gelir.

Genç bir kadın, rüyasında bileziğini kaybederse; türlü kayıplar verecek ve küskünlük  yaşayacaktır demektir.

Bilezik bulmak, iyi bir malınız mülkünüz olacağını işaret eder.

Boncuk

Yüksek mevkide bulunan insanlardan size ilgi gösterileceğini işaret eder.

Boncuk saymak, kusursuz bir neşe ve memnunluk anlamına gelir.

Boncukları ipliğe dizmek, zengin insanların himayesinde olacağınızı ifâde eder.

Onları dağıtmak, tanıdığınız kişiler arasındaki sosyal mevkiinizi kaybedeceğinizi alâmet eder.

Boncuk

Bir boncuk kolye ya da tespih görmek, kusursuzluk ve düzene duyulan ihtiyacın göstergesidir. Eğer bu kolye ya da tespih kopuyor ve boncuklar yere dağılıyorsa, üzerinde uğraşmakta olduğumuz iş ya da proje ile ilgili sorunlar var demektir.

Yerden tek tek boncuk toplamak, sabırlı çalışmayla zorlukların üstesinden gelmek ve olumlu sonuçlar almak olarak yorumlanır.

Elmas

Elmaslarınız olduğunu görmek, çok uğurlu bir rüyadır. Onurlandıracağınızı ve zengin çevrelerde itibar göreceğinizi müjdeler.

Genç bir kadın, rüyasında sevgilisinin ona elmaslar hediye ettiğini görmesi; çok güzel bir evlilik yapacağını müjdeler. Eğer onları kaybederse ve bir daha bulamaz ise, utancı, yoksulluğu ve ölümü alâmet eden en şanssız rüyalardan birini görmüş olacaktır.

Bir borsa oyuncusu için, başarılı işlemler anlamındadır.

Ölü kişilerin bedenlerinden çalınmadıkça elmaslar iyi şansın habercisidir ve vefasızlığınızın arkadaşlarınız tarafından anlaşılacağını ifade eder.

İnci

İnciler görmek, iyi iş ve sosyal nitelikli iyi olaylar anlamına gelir.

Genç bir kadın, sevgilisinin hediye olarak ona inci gönderdiğini görürse talihi çok açık olacak ve onu seven ve ona sadakat gösteren bir erkek bulacaktır.

Eğer incilerini kaybederse ya da onlara zarar verirse, matem ya da yanlış anlamalar yüzünden anlatılamaz bir üzüntü ve acı yaşayacaktır demektir.

İncilere hayran kaldığını görürse, aşkta ya da malda mülkte gözü kalacak ve onları elde etmek için çabalayacaktır manasındadır.