Solucan

Rüyada solucan görmek, saygınlığı olmayan kişilerin oyunlarına maruz kalacaksınızdır.

Eğer genç bir kadın, üzerinde solucanların süründüğünü görürse, sadece maddi şeyler istediğinin göstergesidir. Eğer bir tanesini öldürür ya da başından savarsa,  maddi isteklerinden kurtulup manevi hayat yaşayacaktır anlamına gelir.

Solucanları balık yemi olarak kullanmak, becerileriniz  sayesinde düşmanlarınızı istediğiniz gibi elinizde oynatacaksınızdır.

Sürüngen

Eğer bir sürüngen rüyanızda size saldırırsa, ciddi sorunlarla karşı karşıya kalacaksınızdır. Eğer sürüngeni öldürmeyi başarırsanız, engelleri aşabileceksiniz demektir.

Ölü bir sürüngenin canlandığını görmek, anlaşmazlıkların yeniden ve bu sefer daha şiddetli devam edeceğini gösterir.

Sürüngeni kendinize zarar vermeden ellemek, dostlarınızın kötü muamelelerine maruz kalacak fakat sonra ilişkilerinizi onarıp yenileyeceksiniz anlamına gelir.

Eğer genç bir kadın, rüyasında çok değişik sürüngenler görürse, çok ters üzüntüler yaşayacağına işarettir. Eğer herhangi bir sürüngen onu ısırırsa, bir rakibi tarafından yenilgiye uğratılacak ve yeri doldurulacak anlamına gelir.

Yılan

Rüyada yılan görmek, hastalık ve keder anlamına gelir. Bu rüyayı takiben  genellikle hayal kırıklıkları yaşanır.

Tehlikeli düşmanlar size iftira etmek için çabalayacaklardır. Sevgililer birbirlerine karşı haksız davranışlar göstereceklerdir.

Bayanlar, ahlâklı ve saygıdeğer insanların saygısını kaybedebilirler.

Bir kadın, rüyasında bir yılan tarafından ısırıldığını görürse, kendisine dost gibi görünen bir kişinin kötülüğüne maruz kalacaktır.

Yılanlar düşlemek, değişik zamanlarda çok çeşitli şekillerde karşınıza çıkacak kötülüklerin işaretidir.

Başka insanların üstünde kıvrılarak giden yılanlar görmek, vicdan azabı çekeceğinize ve maddi kazanç için büyük uğraşlar vereceğinize işarettir.

Yılanları öldürmek, düşmanlarınızın size kötülük yapmaya güçlerinin yetmeyeceğini ve çıkarlarınızı arttırmak için elinize geçen her fırsatı kullanmanız gerektiğine işarettir.

Yılanların üzerinde yürümek, hastalık korkusuyla yaşayacağınıza ve kendini düşünen insanların eşinizin hayatı içindeki yerinizi zorla ele geçirmeye çalışacağı anlamına gelir.

Eğer yılanlar sizi ısırırsa, kötülüklerden etkileneceksiniz ve düşmanlarınız işinize ziyan vereceklerine işarettir.

Bir yılanın size dilini ok gibi çıkarması, düşmanlarınızın elinde güç duruma sokulacağınızın ve hastalıktan muzdarip olacağınızın göstergesidir.

Yılanlara dokunduğunuzu görmek, muhalefeti kırmak için çok değişik planlar uygulayacağınız anlamına gelir.

Saçların yılanlara dönüştüğünü görmek, görünüşte önemsiz gibi görünen olayların sizi kaygılandıracağı ve üzücü durumlara dönüşeceğini ifade eder.

Eğer yılanlar, anormal şekillere dönüşürse, sakin davranırsanız yok edebileceğiniz sıkıntılara işarettir.

Yılanların üzerlerine basmak, yaşamınızın olumsuz yanlarından bile zevk alacaksınızdır.

Yılanların başka insanları ısırdıklarını görmeniz, bazı arkadaşlarınızın incitileceğine işarettir.

Küçük yılanlar, insanları iyilikle kabul edeceğinizi, fakat bu insanların gizlice sizin zayıf anınızı bekleyip çıkarlarınızı zedeleyeceğini  anlatır.

Yılanlarla oynayan çocuklar görmek, düşmanlarınızı dostlarınız arasından ayırmakta güçlük çekeceksiniz anlamına gelir.

Eğer bir kadın, bir çocuğun onun sırtına bir yılan koyduğunu düşünür ve kadın yılanın tıslamasını duyarsa, bu, sahip olduğu bazı şeyleri bırakmaya İkna edileceği fakat sonra bunun düşmanlarının bir oyunu olduğunu fark edeceği anlamına gelir.

Kafalarını kaldıran yılanlar, dostlarınız incitmek için hazırlanmış bir komployu haber verir. Dostunuzun  bu komployu bertaraf ettiğini düşünmek, kötü olayların önleneceğine işarettir.

Eğer bir kadın, bir yılanı hipnotize ettiğini görürse, haklarınıza tecavüz edilecek fakat kanun ve nüfuzlu arkadaşlarınız sayesinde bunu engelleyeceksinizdir.

Mısır yılanı görmek, Mısır Kraliçesi Celopatra’ ya nasıl kötü bir kader getirdiyse, gören herkese kötü bir şans getirir.