Aydınlatma

Rüyanızda tuhaf aydınlatmalar görmek, girişeceğiniz her işte başarısızlıkla ve hayal kırıklığı ile karşılaşacağınızı işaret eder.
Aydınlatılmış yüzler, İşinizde bir durgunluk dönemine gireceğinizin alâmetidir.
Göğün tuhaf bir ay ile, doğal olmayan yıldızlar ile ve kızıl bir güneş ile aydınlatıldığını görmek, acı çekeceğiniz manasındadır. Ölüm, aile üzüntüleri ve ulusal değişimler vuku bulacaktır.
Aydınlatılmış bir gökyüzünde çocuklar görmek, hislerinize hâkim olmanız için sizi ikaz eder. Düzeltilemez bir yanlışlık yapacaksınız. .
Gökyüzünde aydınlatılmış insan figürleri ya da hayvanlar görmek başarısızlık ve üzüntü anlamına gelir. Koyu bulutlar şansınızı gölgeleyecektir. Eğer onların yeryüzüne düştüklerini ve insanların silahla onlara ateş ettiklerini görmek, tüm kararlılığınıza karşın önünüzdeki engelleri aşamayacağınızı ifade eder.
Işıklı yılanlar ya da herhangi bir ışıklı sürüngen görmek, düşmanlarınızın etrafınızı saracağını ve sizi alt edebilmek için şeytanca planlar yapacaklarını belirtir.

Büyülü Sözler

Büyülü sözler söylediğinizi görmek, eşinizle ya da sevgilinizle aranızda bir tatsızlık yaşanacağını haber verir. Söylediklerinizi insanların tekrar ettiğini görmek, arkadaşlarınızdan gerçek hislerinizi gizleyeceğinizi bildirir.

Çağrılmak

Rüyanızda tuhaf seslerle çağırılmanız, işinizde çok yetersiz bir kazanç sağlayacağınızı ve yabancı kişilerin size borç para yardımı yapabileceklerini bildirir.
Bir akrabanızın ya da arkadaşınızın sesini duymak, onlardan birinin çaresiz bir hastalığa tutulacağını ve belki de öleceğine alâmet eder.
Nişanlıların sesini duyan âşıklar uyarılara önem vermelidirler. Eğer birbirlerine olan alakalarında İhmalci iseler ilişkilerini konuşarak iyileştirmelidirler. Aksi takdirde anlaşmazlıklar yüzünden ayrılabilirler.
Ölülerin sesini duymak, ciddi bir hastalığa yakalanacağınızın uyarısı ya da işinizin kötü yönetimden dolayı aksaması demektir.

Çan Sesi

Yılbaşı çanlarının sesini duymak, parlak bir geleceğiniz olacağını müjdeler. Gençler için, beklentileri gerçekleşecektir anlamındadır.
Çan sesi duymak; Uzaktaki bir arkadaşınızdan alacağınız bir haber endişe duymanıza neden olacaktır demektir.

Çığlık

Acı acı çığlık duymak, ciddi sıkıntılar içinde kalacağınızı fakat uyanık davranarak bu sıkıntıların üstesinden geleceğinizi bildirir.
Bir şaşkınlık çığlığı duymak ummadığınız yerlerden yardımlar göreceğinizi belirtir
Vahşi hayvanların çığlıklarını duymak, çok ciddi bir kaza geçireceğinizin habercisidir.
Arkadaşlarınızdan ya da akrabalarınızdan gelen yardım çığlıkları duymak, onların hastalanacağını ya da üzüntü içinde olacaklarım alâmet eder.

Esnemek

Rüyanızda esnediğinizi görmek, sağlığınızın düzelmeyeceğini ve bu yüzden hoşnutsuzluk duyacağınızı ifade eder.
Esneyen insanlar görmek, bazı arkadaşlarınızı perişan bir halde bulacağınızı bildirir. Hastalık onları iş yapmaktan alıkoyacaktır.