Aşure

Tüm inançlarda var olan tufan efsanesi, yokluk ve zorunlu koşullar nedeniyle elde kalan az sayıdaki malzemeler ile yapılmış ve kutsal olduğu düşünülen bir yiyeceği anlatır. Dolayısıyla rüyada görülen aşure, zor dönemlerin sert koşullarına dayanışma ve paylaşmayla karşı koyabileceğimizi anlatır.

Bal

Bal görmek, önemli bir zenginliğin sahibi olacağınızı müjdeler.

Süzülmüş bal, huzurun ve paranın işaretidir. Maddi arzularınızı elde edeceksinizdir demektir.

Bal yediğinizi görmek, aşka ve servete ulaşacağınızı bildirir. Aşıklar için, evlenmek için aceleci davranacakları anlamındadır.

 

Bonbon Şekeri

Şeker yapmak, sanayi sektöründen kazançlar elde edeceğinizi ima eder.

Gevrek, taze bonbon şekeri yemek, sosyal alanda duyduğunuz memnuniyetleri belirtir.    Mayhoş bonbon, hastalığını ya da rahatsızlık verici durumların işaretidir.

Bir kutu bonbon almak; genç bir kişi için, mübalağalı bir şekilde methedileceğinizi bildirir.  Eğer bir kutu gönderirseniz, giriştiğiniz bir işte hayal kırıklığı ije karşılaşacaksınızdır.

Çikolata

Size bağlı olarak yaşayanların bolluk içinde olacağını bildirir. Çikolata şeker görmek, hoş arkadaşlar ve işler anlamına gelir.

Eğer çikolata acı ise; bu, hastalanacağınızın ya da hayal kırıklığının emaresidir.

Çikolata içmek, kısa bir müddet olumsuz koşullar yaşadıktan sonra refaha ereceğinizi haber verir.

Dondurma

Dondurma yediğinizi görmek, üzerinize aldığınız işlerde başarı sağlayacağınızı işaret eder.

Dondurma yiyen çocuklar, mutluluğunuzun ve refahınızın emaresidir.

Genç bir kadın, rüyasında sevgilisinin ya da arkadaşının önündeki dondurmasını düşürürse; çevresindeki insanlar tarafından daha dikkatli olması konusunda uyarılar gelecektir demektir.

Mayhoş dondurma görmek, beklenmedik bir durumun huzurunuzu kaçıracağını bildirir.

Eğer dondurma erirse, olmasını umduğunuz istekler gerçekleşmeden önce uzun bir durgunluk dönemine girecektir anlamındadır.

Krema

Evli bir kadın, rüyasında krema yaptığını ya da yediğini görürse; umulmadık bir misafir tarafından ziyaret edileceğinizi haber verir.

Genç bir kadın, sıcak bir dostluk kuracağı bir yabancı kişi ile tanışacaktır anlamına gelir.