Atom Bombası (Nükleer Patlama)

Bu rüya, kişinin çevresindeki denetleyemediği, kendinden daha güçlü değişkenlerden ve sistemden korktuğunu ve kendisini aciz hissettiğini gösterir. Aynı zamanda kötüye kullanılması olası görülen varlığından duyulan tedirginliğe de işaret eder.

Atom bombası patladıktan sonra oluşan mantara benzer bulutu görmek, kısa bir süre içinde felaket dolu bir olay sizi ve sevdiklerinizi etkileyecektir demektir.

Rüyada bir nükleer silah görmek, içinizdeki öfkenizi yakında çevrenizdeki insanlara zarar verecek biçimde dışarı vuracağınızı ifade eder.

Barut

Değersiz gördüğünüz ya da yeterince dikkat etmediğiniz faktörlerin, yaşamınızda beklenmedik biçimde köklü değişikliklere neden olabileceğine dikkat çeker. Bir barut fıçısı, belirsizlikleri ve risk ortamını simgeler.

Bomba

Rüyada patlayan bir bomba görmek, günlük yaşantımızda bizi tedirgin eden ve gerilim yaşatan zorlu bir işle ya da karmaşık bir durumla karşı karşıya olduğumuzu gösterir.

Aynı zamanda ölüm korkusununda da ifadesidir.

Dinamit

Rüyanızda dinamit görmek, işinizi büyüteceğinizi haber verir.
Dinamit ile korkutulmak, gizli bir düşmanınızın size zarar vermek için İşbaşında olduğunu ve eğer davranışlarınıza dikkat etmez iseniz, ummadığınız ve çaresiz kaldığınız bir anda ortaya çıkacaktır demektir.

Patlama

Rüyanızda patlamalar olduğunu görmek, sizinle ilişkili insanların uygun görülmeyen hareketleri sizde geçici bir memnuniyetsizliğe ve kayıplara yol açacaktır. Ayrıca, işler sizi hiçte memnun etmeyecektir demektir. .
Yüzünün ya da başkalarının yüzlerinin karardığını veya, biçiminin değiştiğini görmek, haksız bir biçimde düşüncesiz olmakla suçlanacaksınız anlamındadır.
Rüyanızda havanın bir patlama sonucu dumanla ve dağılmış parçalarla dolu olduğunu görmek, işinizde ummadığınız bir şekilde memnuniyetsizlik ile karşılaşacağınızı bildirir.
Alevler içinde olduğunuzu ya da bir patlama ile havaya uçtuğunuzu görmek, bazı beş para etmez arkadaşlarınız hakkınızı yiyecekler ve sizin iyi niyetinizi suiistimal edeceklerdir anlamındadır.
Bu rüyadan sonra genç kadınlar karşı cinsten arkadaşlarına karşı dikkatli olmalıdır.