Alacak

Rüyanızda bir kişi ya da kurum karşısında alacaklı durumda olmanız, aşk ve iş hayatınızda üzüntüler yaşayacağınızı ve bir konuda yetki elde etmek için çaba göstereceğinizi belirtir.

Çabalarınızın maddi getirisini alabilmeniz için bir süre beklemeniz gerektiğini gösterir. Eğer zorunluluklarınızı yerine getirirseniz işlerinizi yoluna koyacaksınızdır.

Borçlunuzu sıkıştırıp alacağınızı istemek, işlerinize önem göstermeniz gerekeceğini ve ihmalcilikten kurtulacağınızı ifade eder.

Armağan

Birisinden armağanlar aldığınızı görmek, aşk ilişkilerinizde beklenmedik derecede talihli olacağınızı bildirir.

Bir armağan göndermek, size karşı bir memnuniyetsizlik duyulacağını ve işinizde gösterdiğiniz çabaların kötü şansınız yüzünden heba olacağını işaret eder.

Genç bir kadın, sevgilisinin ona pahalı ve güzel hediyeler gönderdiğini görürse; zengin ve cana yakın bir kişi ile evlenecektir demektir.

Avare

Bir avare olduğunuzu görmek, yoksul olacağınız anlamına gelir.

Avare kişiler görmek, bulunduğunuz ortamı istila edecek bir bulaşıcı hastalığın habercisidir.

Avare bir kimseye sadaka vermek, cömertliğiniz çevrenizde ayakta alkışlanacaktır demektir.

Banka

Çalışmayan veznedarlar görmek, işinizde kayıplar vereceğinizin alametidir. Altın para dağıttığınızı görmek, ihmalciliğinizin işaretidir. Altın para almak, çok kazanç getirecek bir iş ve refah anlamına gelir.

Gümüş ve kağıt paralar topladığınızı görmek, mali varlığınızın ve çevrenizde saygınlığınızın artacağını müjdeler.

Borç Alma

Kayıp ve yetersiz destek anlamına gelir. Bir banker, başka bir bankadan borç aldığını görürse, işinde bir çöküş yaşayacaktır.

Birisi sizden borç alırsa, ihtiyacınız olduğu anda yardımınıza koşulacak demektir. Gerçek arkadaşlıklarınız devam edecektir.

Borç Verme

Borç para verdiğinizi görmek, borçlarınızı ödemekte güçlük çekeceğinizi ve özel hayatınızda hoş olmayan olaylar yaşayacağınız bildirir.

Başka şeyler ödünç vermek, cömertliğiniz yüzünden yoksullaşacağınızı ifade eder.

Size para ya da başka şeyler ödünç vermeyi teklif eden insanlar görmek, refah içinde yaşayacağınızı ve yakın arkadaşlıklar kuracağınızı bildirir.

Bozuk Para

Sizi tatmin etmeyen uğraşlar ile meşgul olacağınızı bildirir. İşiniz kötü gidecek, sevgililer ve arkadaşlar sevgilerinin azlığından şikayetçi  olacaklar demektir.

Bozuk paraları kaybetmek, çevrenizde az hürmet göreceğinizi ve başarısızlıklar yaşayacağınızı işaret eder.

Bozuk paralar bulmak, geleceğinizde işinizi geliştireceğinizi ifade eder.

Bozuk paraları saymak, düzenli ve tutkulu bir insan olacağınızın habercisidir.

Çek

Sahte çekleri arkadaşlarınıza hile ile kabul ettirmek, planlarınızı gerçekleştirmek için hileli yollara başvuracağınızı işaret eder.

Çek almak, ödemelerinizi zamanında yapacağınızı ve size miras kalacağını belirtir.

Çek bozdurmak, işinizde durgunluk baş gösterecek ve kayıplar vereceksinizdir demektir.