Ağaç

İç dünyamız ve kişiliğimiz, rüyalarda çoğu kez ağaç simgesiyle karşımıza çıkar. Atkestanesi, ceviz gibi büyük ve geniş dalları olan bir ağaç, sıcakkanlı ve duygusal bir kişiliğe sahip olduğumuzu gösterir. Fazla iri ve çok yöne doğru ilerlemiş  dallara sahip bir ağaç, kişiliğimizin fırtınalı ve ve karmaşık yapısına dikkati çeker.

Bütün bunların dışında ağaç, güç ve istikrarında simgesidir. Dolayısıyla bir ağaca tırmanmak, geniş bir ağaca yaslanıp dinlenmek, bu güce erişmeyi ve güven duygusunu, istikrarı elde etmeyi anlatır.

Rüyada yeni çıkmış yaprakları ile ağaçlar görmek, ümitlerin ve dileklerin mutlu bir şekilde tamamlanacağını  haber verir.

Kurumuş bir ağaç, geçmişte kalan eski yaşam biçiminin simgesidir ve belki de, şu anki yaşam biçiminizin tarihe karışmak üzere olduğunu ifade ediyordur.

Ölü ağaçlar, üzüntünün ve kaybın işaretidir.

Ağaca tırmanmak, iş hayatında çabuk yükseliş ve terfi demektir.

Ağaç kesmek ya da kökünden kaldırmak, enerjinizi ve servetinizi anlamsız şeylerle çarçur edeceğinizi haber verir.

Yeni kesilmiş yeşil ağaçlar görmek, beklenmedik bir şekilde keyfinizi kaçıracak ve huzurunuzu alt üst edecek mutsuzluk anlamına gelir.

Çiçek açmış ağaçlar, verimli ve güzel bir dönemin habercisi olarak düşünülür.

Bazı ağaçların simgesel anlamları vardır; sözgelimi meşe güç ve dayanıklılığı, söğütte bilgeliği simgeler. Çınar ağacıysa, zamana direnen köklü kalıcı kurumları, aynı zamanda da geçmişimize ve ailemize olan bağlılığımızı ifade eder. Çam ağacı bir yanıyla her dem taze kalmayı, bir yanıyla da yeni dönemlerin başlangıcını simgeler.

 

Koru

Rüyada koru görmek, her işinizde, doğal bir değişim demektir.. Eğer yeşil görünüyorlarsa, değişiklik sizin için iyi olacaktır. Eğer yeşil değillerse, kötü şans anlamına gelir.

Yanan koru görmek, planlarınızın tatmin edici bir duruma ulaşacağını bildirir. Huzurunuz yayılacaktır.

Ateşlik odunlar ile ilgilendiğinizi görmek, kararlı tutumunuzla iyi bir mal varlığına sahip olacaksınızdır.

Orman

Kendinizi gür bir orman içinde bulduğunuzu düşlemek; aile hayatınızda kavgalar, mutsuz ev ilişkileri ve ticari hayatınızdaki kayıplar anlamı taşır. Eğer ormanda üşümüş ve acıkmışsanız; bu, bazı tatsız olayları çözmek için uzun bir seyahate çıkmaya zorlanacağınızı haber verir.

Heybetli ağaçlarla dolu bir orman görme, refah ve memnuniyet ifade eder. Bu rüya sanatçı insanlar için şan ve halktan gelen takdiri ifade eder.