Ardıç Ağacı

Mutluluk ve gönenç göstergesidir. Genç bir kadın için, hayal kırıklığı yaratan gönül ilişkilerinden sonra yaşayacağı parlak bir gelecek demektir. Hastalar için, çabuk bir iyileşmenin işaretidir.

Bu ağacın meyvelerini toplamak ya da yemek, sıkıntıyı ve hastalığa delalettir.

Çalı

Yaprak dökmeyen çalılar görmek, neşe ve kazancı ifade eder.

Çıplak çalılar, acıyı ve akıllı yapılmayan alışverişler anlamı taşır.

Eğer genç bir kadın, rüyasında sevgilisi ile beraber yeşil çalıların yanında yürürse; kısa bir süre içerisinde evleneceğinin habercisidir.

Dikenli çalılarla çevrildiğinizi düşlemek, sizin himayenizde çalışan kişiler ya da dürüst olmayan ortaklardan olayı işinizde aksaklıklar olacağını bildirir. Aşıklar için, tartışmaların ve kıskançlıkların belirtileridir.

Dal

Eğer dal yeşil yapraklarla dolu ise, mal varlığı ve dostlarla geçirilecek eğlenceli saatler demektir. Eğer yapraklar kurumuş ise, şu anda yanınızda olmayan insanlardan üzücü haberler alacaksınızdır.

Kavak Ağacı

Rüyada kavak ağaçları gördüğünüzü düşlemek, eğer onlar çiçekli ya da yapraklı ise güzel olayların habercisidir.

Eğer genç bir kadın sevgilisinin yanında bir lâle kavağının yaprakları ve çiçekleri altında duruyorsa; bu, onun en çok arzuladığı şeyleri gerçekleştireceği anlamına gelir. Yakışıklı ve nazik bir sevgilisi olacaktır. Zengin olacak ve çok iyi dostlar edinecektir. Eğer onlar yapraksız ve solmuş ise, hayal kırıklıkları yaşayacaktır.

Kök

Ağaçların ya da bitkilerin köklerini görmek, işte ve sağlığınızla ilgili konularda şanssızlıklar yaşayacağınızı haber verir.

Onları ilaç olarak kullanmak, üzüntü veya yaklaşan bir hastalık için uyarıcıdır.