Akordiyon

Akordiyon sesi duymak size üzüntülerinizi unutturacak bir eğlence ile meşgul olacağınızı haber verir. Böylece hayatınızı daha neşeli olarak devam ettireceksinizdir.

Genç bir kadın, rüyasında akordiyon çaldığını görürse; aşığını üzücü bir olay sonucunda elde edecek ve hayat boyu bir beraberlik yaşayacaktır. Akordiyonunun akordu bozuksa, âşığının hastalığı yüzünden üzüntü çekecektir.

Arp

Bir arp’in kederli, şirin tellerinin sesini duymak; hoş ve kazançlı gibi görünen bir durum üzücü  bir sonla bitecektir anlamındadır.

Kırık bir arp, hastalık ya da aşıklar arasındaki bozulan bağlar anlamına gelir.

Bir arp çalmak, güvenilir bir mizacınız olduğunu ve bir kimseye itimat ederken dana dikkatli olmanız gerektiğini bildirir.

Bas Ses

Bas sesiniz olduğunu görmek, işinizde ters bir durum olduğunu fark edecek ve bunun sizin emrinizde çalışan birinin hileli davranışları yüzünden olduğunu anlayacaksınızdır anlamındadır. Bir âşık için, uzaklaşma ve kavgalar manasındadır.

Beste

Rüyada görülen bir beste, kendini ifade etme isteğini vurgular. Rüyada kendinize ait bir besteyi duymak ya da kendinizi bir beste yaparken görmek, sosyal çevrenizin dikkatini çekme, takdir görme ve onlara kendinizi daha iyi ifade etme amaçlarınızı ifade eder.

Borazan

Rüyada borazan sesleri duymak ya da birilerinin borazan çaldığını görmek, normal yaşamda ki alarm ve siren sesleri ile aynı işleve sahiptir. Büyük bir olasılıkla dikkat etmemiz ve uyanık olmamız gereken bir durum söz konusudur ve içimizdeki biz, haykırarak bizi uyarmaya çalışmaktadır. Her durumda tetikte olmamızda ve bu uyarıyı ciddiye almanızda yarar vardır.