Açacak

Rüyada açacak ile şişeyi ya da konserve bir yiyeceği açtığınızı görmeniz,maddi ve manevi ihtiyaçlarınızı karşılamanız yolunda adım atmanızı sağlayacak bilgilere sahip olduğunuz ya da olacağınız şeklinde ifade edilir. Diğer bir yoruma göre bu maddiyata ilişkin endişelere kapıldığınızı gösterir.

Aşçı

Yemek pişiren ve mutfakta çalışan bir aşçı, temel fiziksel ve duygusal ihtiyaçlarımızı ve onların karşılanmasına yönelik isteklerimizi ifade eder. Aşçı aynı zamanda, koruyucu ve gözetici birinin varlığını, çoğunlukla da anne ya da babayı simgeleyebilir. Bunların yanı sıra yemek yapan becerikli bir aşçı, aynı zamanda bilge ve deneyimli birini de temsil eder.

Bardak

Bardaklar görmek, yabancı kimselerin işlerinizde değişikliklere sebebiyet vereceklerini bildirir. Saflığınız yüzünden dalaverelere maruz kalacaksınızdır.

Kırık bardaklar, yasa dışı olaylara düşkünlüğünüz yüzünden bir boşanma ya da ayrılık yaşayacağınızı haber verir.

Gümüş bir kadehten su içtiğinizi görmek, yakın gelecekte işinizde olumsuz sonuçlar ile karşılaşacağınızı ifade eder.

Çok eski model bir kadeh, yabancı kişilerden yardım göreceğinizi ve kendinize yarar sağlayacağınızı işaret eder.

Bulaşık

Rüyanızda bulaşık yıkadığınızı görmeniz, yenilik ve değişikliklere direndiğinizi ve bu eğiliminiz nedeniyle, içinde bulunduğunuz şartların aleyhinize dönebileceğini belirtir. Alıştığımız değerler ve kişilerden ayrılmak kolay değildir, ama eğer böyle bir rüya gördüyseniz, daha esnek olmanız ve zorunlu değişikliklere direnmemenizde yarar vardır. Rüyada birikmiş bulaşıklar, düş kırıklığı hissini vurgular.

 

 

 

Büyük Yemek Tabağı

Talihinizin açık olacağının müjdecisidir. Eğer herhangi bir nedenden dolayı kırılırsa, talihiniz çok kısa ömürlü olacaktır.

Parlak yemek tabakları, evlilik hayatınızın çok güzel geçeceğini müjdeler.

Büyük yemek tabakları kullanmak, başarının ve kazancın habercisidir. Kirli yemek tabakları, memnuniyetsizlik ve umut vaat etmeyen bir gelecek anlamına gelir.

Buzdolabı

Namuslu bir şekilde hayatını kazanmaya çalışan birini incitecek ve gücendireceksiniz anlamına gelir.

Buzdolabının içine buz koymak, zarar göreceğinizin işaretidir.

Çanak Çömlek

Çok sayıda güzel ve temiz çanak çömlek sahibi olmak, derli toplu ve tutumlu bir şekilde evinizi yöneteceğinizi işaret eder.

Çanak çömlek dükkânında olmak; eğer tüccar ya da işadamı iseniz, işinizi ayrıntılarına kadar çok iyi bir biçimde bilecek ve tecrübeleriniz sayesinde çok kazanç sağlayacaksınızdır demektir.

Genç bir kadın için, azimli ve dürüst bir erkek ile evleneceğinin işaretidir.

Düzensiz boş alan bir dükkân, kayıp vereceğinizin alâmetidir.

Çatal

Düşmanlarınız ayağınızı kaydırmak için uğraşıyorlar demektir. Bir kadın için, mutsuz bir ev hayatı geçireceğinin habercisidir. Aşıklar için, ayrılma anlamına gelir.

Çaydanlık

Muhtemelen sizi sıkıntıya sokacak beklenmedik haberler alacaksınızdır. Bir kadın, çaydanlıktan parlayan soğuk su döktüğünü görürse; kendisine beklemediği bir yerden iyi yüreklilik gösterilecektir demektir.

Bir kadın, çay fincanı kırdığını ya da kırık çay fincanı görürse; beklenmedik bir dert yüzünden keyfi kaçacaktır.

Çay fincanı ile şarap içmek, yakın gelecekte hem memnuniyet ve hem!1 de talihli olaylar yaşanacaktır manasındadır.