Acıbadem

Yaşantınızdaki denge unsuruna dikkat çeken bir rüya simgesidir. Eğer rüyanızda acıbadem ağacı veya acıbadem gördüyseniz, yaşam biçiminizi gözden geçirmenizin yararlı olacağını ifade eder.

Alıç

Rüyada alıç ağacı ve bunun bir tür meyvesi olan muşmula görmek,hem sağlık hemde kariyer ve başarı ile ilişkili düşünülür. Ayrıca geleneksel yorumlara göre,yaşamdaki olumlu gelişmelere işaret eder.

Ananas

Aşırı derecede uğur getirir. Eğer ananas topladığınızı ya da yediğinizi görmek, yakın gelece-ğinizde başarılı olacağınızı ima eder.

Sofraya ananas hazırlarken parmaklarınızın ananasa batması, sonuçta başarı ve mutluluk getirecek konuların üzerinde önemli derecede sıkıntı yaşayacağınızı işaret eder.

Armut

Armut yediğinizi görmek, önemsiz bir başarı sağlayacağınızı ve sizi kuvvetten düşüren bir sağlığınız olacağını bildirir.

Zarif ağaçlar üzerindeki altın meyveye hayran kalmak, şansınızın daha önceki zamanlara  nazaran açılacağını ve daha umut vaat eden bir görünüm alacağını haber verir.

Armut toplamak, hoş sürprizleri takiben bir hayal kırıklığı yaşayacaksınızdır.

Konserve yemek, felsefi olarak mağlubiyet alacağınızı bildirir.

Onları fırında pişirmek, tatsız bir aşk ve arkadaşlıklar anlamına gelir.

Bağ

Bir üzüm bağı ya da asma, ailenizle, atalarınızla olan bağlarınızı ve güçlü aidiyet duygularınızın varlığını belirtir. Bağda ya da asma dallarında olgun üzümler görmek, çabalarınızın meyvelerini almakta olduğunuzu dile getirir.

Bektaşi Üzümü

Bektaşi üzümleri topladığınızı görmek, sıkıntıdan sonra mutluluk yaşayacağınızı ve iş hayatınızda parlak günlerin sizi beklediğini ifade eder.

Eğer yeşil bektaşi üzümleri yerseniz, duyumsuzluğun girdabına kapılacağınızı işaret eder. Onların tadına bakarsanız, bunu kötü sonuçlar takip eder.

Bektaşi üzümleri görmek, korkulu bir işten kurtulacağınızı haber verir. Genç bir kadın onları yerse, beklentileri olmayınca önemsenmeyecek derecede bir hayal kırıklığı yaşayacaktır.

Çağla

Rüyada çağla meyvesi görmek, çok kısa süre içinde değerlendirilmesi gereken fırsatlara dikkat çeker. Bu durum, bir kapının açıldığı gibi, anında kapanmasına benzetilebilir. Böyle bir rüyadan sonra, deyim yerindeyse uyanık davranmanız gerekebilir.

Çamfıstığı

Çam ağacının kozalaklarından çıkartılan çamfıstığı, aslında çam ağacının tohumudur. Rüyada çamfıstığı görmek, yeni oluşturulan fikir ve projeleri, yeni yönelimleri simgeler ve son derece olumlu değerlendirilir. Aynı zamanda çamfıstığı kadınlarla ilgili bir simge durumundadır ve yaratıcılık ve doğurganlık gücünün yanı sıra, hamileliği de belirtiyor olabilir.

 

Çilek

Olumlu ilerlemeler kaydedeceğinizi ve bir olay sonucu sevineceğinizi belirtir. Uzun süreden    beri arzu ettiğiniz bir nesneye kavuşacağınızı müjdeler.

Çilek yemek, karşılıklı bir aşk yaşayacağınızı haber verir.

Çilek ticareti, bol ürün ve mutluluk anlamına gelir.