Ayıplama

Rüyada herhangi bir davranışımızdan ötürü birilerinin bizi ayıpladığını ya da yargıladığını görmek, bir biçimde kendimizi suçlu gördüğümüzü ve cezalandırılmak istediğimizi vurgular. Ayıplanan ya da eleştirilen yönümüz, kişiliğimizin bir parçasıdır. Eğer biz düşümüzde herhangi birini, belli bir davranışından ötürü ayıplıyor ve tepki gösteriyorsak, bu aslında kendi kişiliğimizin zayıf ya da hatalı bulduğumuz bir yanıyla ilgili utanç duygumuza işaret eder.

Garaz

Bir kişiye garazınız olduğunu görürseniz, hoşa gitmeyen bir huyunuz yüzünden arkadaşlarınızın gözünden düşeceğinizi bildirir. Hırsınızı kontrol etmeye çalışın.
Sizi kötü niyetle kullanan insanlar görmek, arkadaşınız kılığında olan bir düşmanınızın size zarar vereceğini haber verir.

Kabahat

Bir kabahat işlediğinizi görmek, davranışlarınızdaki hatalarınızı fark edeceksiniz demektir.
Kabahat bulmak, hedeflerinize ulaşmadan Önce çetin mücadeleler vereceğinizi işaret eder.
Genç bir kadın için, acele kararlar aldığına pişman olacak ve ana babasına itaatsiz davranışlarda bulunacak anlamına gelir.

Küçümseme

İşinizde ya da çevrenizde size yaraşmayacak düşüncesiz bir davranışta bulunacağınızı işaret eder.
Başkaları tarafından hak etmediğiniz bir küçümseme, çevrenizde itibar sahibi bir insan olacağınızı ve mutlu ve refah içinde bir yaşam süreceğinizi müjdeler. Eğer sizi küçümsemekte haklı iseler, toplumdan dışlanacağınızın alâmetidir.