Apolet

Eğer bir erkek apolet takarsa ve askerse, bir süre gözden düşecek fakat sonuç olarak itibar görecektir anlamındadır.

Bir kadın, apolet takan bir kişi ile tanıştırılırsa; muhtemelen skandal ile sonuçlanacak akıllı olmayan bağlılıklar yaşadığını haber verir.

Atkı

Atkı görmek, birisinin size dalkavukluk edeceğini ve iyi niyet göstereceğini bildirir.

Atkınızı kaybetmek, üzüntü yaşayacağınız ve keyfinizin kaçacağı anlamına gelir.

Bu rüyayı takiben, genç bir kadın iyi görünümlü bir erkek tarafından aldatılma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir.

Ayakkabı

Ayakkabılarınızın pejmürde ve kirli olması, insafsız eleştirileriniz yüzünden birçok düşman kazanacağınızı işaret eder. Rüyanızda ayakkabınızı siyahlaştırırsanız, işinizde ilerleme ve önemli bir olayın memnuniyetinize yol açacağını bildirir.

Yeni ayakkabılar, yararlı değişiklikleri ifade eder. Eğer ayaklarınızı sıkıyorsa, eğlenceyi seven arkadaşlarınızın hoş olmayan şakalarına maruz kalacağınızı haber verir.

Onları çözülmüş bulmak; kayıplar, kavgalar ve kötü bir sıhhat anlamlarına gelir.

Onları kaybetmek, terk ve boşanma manasındadır.

Ayakkabılarınızın gece çalındığını fakat iki çift çoraba sahip olduğunuzu görmek; bir kaybınız olacağını fakat başka bir uğraş ile kazanacağınızı belirtir.

Genç bir kadın, ayaklarında iken hayran kalınan ayakkabıları varsa; yeni tanıştığı insanlara karşı ihtiyatlı olmalı ve ona samimi bir şekilde yaklaşan erkeklerden sakınmalıdır anlamına gelir.

Tahta ayakkabı görmek,tek başına bir hayat ve meteliksiz durumlar anlamındadır. Aşık olanlar sadakatsizlikten muzdarip olacaklardır.

Bere

İftira dolu üstü kapalı sözlere karşı bir kadın kendini dikkatlice korumalıdır anlamındadır.

Eğer bir erkek, beresini bağlayan bir kadın görürse; iyi şans anlamına gelir. Onun arkadaşları gerçek ve vefakâr arkadaşlar olacaktır.

Eğer genç bir kadının beresi yeni ve siyah dışında herhangi bir renk ise, muhtemelen hoş ve zararsız flörtlerle ilişki içinde olacaktır.

Siyah bereler, karşı cinsten kişilerle gerçek dostluklar kuramayacağınızı haber verir.

Bluz

Genç bir kadın, rüyasında hoş ve konfeksiyon yapımı bir bluz görürse; becerikliliği ve hoşa giden tavırları sayesinde çevresinde hayranlık uyandıracaktır anlamındadır.

Onun bluzu yırtıksa, yasak ilişkileri yüzünden toplum tarafından kınanacaktır demektir.

Eğer bir tane bluz denerse, aşk hayatında rekabet ile karşılaşacaktır. Eğer bluz olursa, başarılı bir şekilde rakibini saf dışı bırakacak ve erkeğini kazanacaktır

Çanta

Türüne ve kullanım biçimine göre farklılıklar içerse de, çanta doğrudan doğruya kişiliğimizin derinlikleri ile ilgili bir simgedir. Bir el çantası taşımak, kişiliğimize ilişkin bazı şeyleri başkalarından saklamaya çalıştığımızı gösterir.

Bir yolculuk çantası taşımak, genellikle özgürlük ihtiyacının ve bulunulan çevreden kısa bir süre için de olsa kaçma, uzaklaşma isteğinin habercisidir. Eğer bu çanta, rüyada diğer insanlardan gizlenerek taşınıyorsa, yakınlarda dolaşan bir tehlikeye ilişkin kaygılara dikkat çeker.

Çizme

Çizmelerinizi başka birinin giydiğini görmek, mevkiinizin bir kişi tarafından zorla ele geçirileceğini bildirir.

Yeni çizmeler giymek, alışverişlerinizde şanslı olacaksınızdır. Ev geçin- direnler yüksek ücretler alacaklardır.

Eski ve yırtık çizmeler, hastalığın ve tuzakların emaresidir.

Çorap

Ahlaksız arkadaşlıklarınızdan zevk alacağınızı bildirir,

Genç bir kadın, çoraplarını pejmürde ya da yıpranmış bir halde görürse; hoş olmayan bir davranışı yüzünden suçlanacaktır.

Eğer fantezi çoraplar giyerse, erkeklerin ilgisine düşkün olacak ve tercih hakkını kullandığı kişilere karşı dikkatli olmak zorunda kalacaktır anlamına gelir.

Eğer ayaklarında beyaz çoraplar giyerse, erkeklerin ilgisine düşkün olacak ve tercih hakkını kullandığı kişilere karşı dikkatli olmak zorunda kalacaktır anlamına gelir.

Eğer ayaklarına beyaz çoraplar varsa, feci bir hayal kırıklığı ya da hastalık tehdidi altında kalacaktır.