Can Kurtarmak

Tehlikeli bir durumdan canınızı kurtarmak, talihsiz bir olayın tehdidi altında olacağınızı ve bundan önemsiz bir kayıp vererek kurtulacağınızı haber verir.
Başkalarının canını kurtarmak, sergilediğiniz güzel davranışlar sayesinde itibar sahibi olacağınızı bildirir.

Çarpışma

Bir çarpışma görmek, ciddi bir kaza ile karşılaşacağınızı ve iş hayatınızda hayal kırıklıkları yaşayacağınızı ifade eder.
Genç bir kadın, bir çarpışma görürse; âşıkları arasında karar veremeyecek ve kavgalara neden olacaktır anlamındadır.

Düşmek

Düşeceğim diye korktuğunuzu görmek, büyük bir mücadele vereceğinizi fakat sonunda rahata kavuşacağınızı belirtir. Eğer düşüp yaralanırsanız, sıkıntılarla karşılaşacak ve arkadaşlarınızı kaybedeceksiniz demektir.

Felaket

Toplu taşıma araçları içindeyken bir felaket yaşamak, malınızı mülkünüzü kaybetme tehlikesi içinde olacağınızı ya da bir hastalıktan dolayı sakat kalacağınıza alâmet eder.
Genç bir kadın, rüyasında bir felaketin İçinde yer alırsa; sevgilisinin ölümü ya da onu terk etmesi yas tutmasına neden olacak demektir.
Denizde olan bir felâket görmek; denizciler için, sahip olduklarını kaybetme ve mutsuzluk anlamına gelir. Diğerleri için, ölüm yüzünden bir kayıp demektir. Fakat bu felâketten kurtulduğunuzu görmek, yorucu durumlar yaşayacağınızı, fakat zarar görmeden bunları atlatacağınızı İfade eder.
İçinde olmadığınız bir demiryolu kazası görmek, bir akrabanız ya da arkadaşınız incindiği için bir kaza ile ilgileneceğinizi ya da işinizde sıkıntılı bir olay yaşayacağınızı haber verir.

Kaza

Bir kaza görmek, hayatınızı kaybetme tehdidi altında olacağınız için her türlü yolculuğunuzu kısa bir süre için ertelemeniz gerekeceğini haber verir.
Malınızın başına bir kaza geldiğini görmek, bir nesneyi elde etmek için bütün gücünüzle çalışacağınızı ve bir arkadaşınızın aynı değerdeki bir nesneyi size yardım etmek amacıyla hediye edecektir.

Kırmak

Kötü bir rüyadır. Kol ve bacak kemiklerinizden herhangi birini kırmak, işinizde kötü bir yönetim gösterecek ve başarısızlığa uğrayacaksınızdır manasındadır.
Mobilyanızı kırdığınızı görmek, evinizin içinde kavgalar olacağını ve kafanızın rahat olmayacağını işaret eder.
Pencere çamını kırmak, matem anlamına gelir.
Kırık bir yüzük, kıskançlık tartışmaları sevgiliniz ile aranızın bozulmasına neden olacaktır demektir.

Kurtuluş

Kazalardan ya da yaralanmalardan kurtulduğunuzu görmek, genellikle olumsuz bir rüyadır.
Kapalı bir yerden kurtulduğunuzu görmek, iş hayatınızda başarılı olacak ve çok geniş alanlarda faaliyet göstereceksiniz demektir.
Bulaşıcı bir hastalıktan kurtulmak, sağlığınızın iyi olacağını ve refah içinde yaşayacağınızı müjdeler.
Eğer kurtulmaya çalışır ve başarısız olursanız, düşmanlarınızın entrikalarından mustarip olacak ve hem dolandırılacak ve hem de iftira edileceksinizdir.

Tökezlemek

Koşarken ya da yürürken tökezlediğinizi görmek, engellerin başarıya giden yolunuzu keseceğini bildirir. Eğer düşmezseniz, engellerin üstesinden geleceksinizdir.

Üst

Üstünüzde asılı duran ve düşmek üzere olan herhangi bir şey görmek, tehlike içinde olduğunuzu ifade eder. Eğer üstünüze düşerse, ani bir hayal kırıklığı yaşayacaksınızdır. Eğer yakınınıza düşerse, paranızı kaybetmekten son anda kurtulacağınızı ya da başka bir yoruma göre bazı talihsizlikler yaşayacaksınızdır.

Yuvarlanmak

Herhangi bir şeyden yuvarlandığınızı görmek, ihmalkâr bir kişi olacağınızı ve işlerinizi zamanında yerine getirmeye çalışmanız gerekeceğinizi işaret eder.
Yuvarlanan insanlar, başkalarının özensizliğinden sizin fayda sağlayacağınızı bildirir.