Avize

Beklemediğiniz bir başarı elde edeceğinize işarettir.

Kırık ya da bakımsız bir avize, talihsiz bir durumun mal varlığınızı etkileyeceğini haber verir.

Avizedeki ışık sönerse, hastalık ve sıkıntı umut vaat eden geleceğinizi karartacaktır demektir.

Fener

Karanlıkta önünüzde giden bir fener görmek, beklenmedik bir bolluk ile karşılaşacağınız anlamına gelir. Eğer fener aniden ortadan kaybolursa; bu, olumsuz bir durum yaşayacağınızın habercisidir.

Fener taşımak iyi niyetliliğiniz sayesinde pek çok arkadaş edineceğinizi bildirir. Eğer fener sönerse, istediğiniz şöhreti yakalayamayacağınızın habercisidir.

Fener taşımak, iyi niyetliliğiniz sayesinde pek çok arkadaş edineceğinizi bildirir.

Eğer fener sönerse, istediğiniz şöhreti yakalayamayacaksınız demektir.

Eğer tökezlerseniz ve feneri kırarsanız başkalarına yardım edeceğinizi ve böyle yaparak sosyal mevkiinizi kaybedecek ya da üzerinize aldığınız bir işte hayal kırıklığına uğrayacaksınızdır.

Bir feneri temizlemek, büyük imkanlara sahip olacağınızı bildirir.

Bir fener kaybetmek, işinizde durgunluk yaşayacağınız ve ev hayatınızda memnuniyetsizlikler ile karşılaşacağınız anlamına gelir.

Bir fener satın almak, size yarar getirecek ilişkilere gireceğinizi haber verir.

Genç bir kadın, sevgilisinin fenerini yakarsa, değerli bir insan ile evlenecek ve huzurlu bir evi olacaktır. Eğer feneri üfleyerek söndürürse, evlenme şansını kaybedecektir demektir.

Işık

Işık görmek, başarılı olacaksınız, anlamındadır. Tuhaf bir ışık ya da ışıkların kesildiğini görmek, üzerinize aldığınız bir işin neticesinde hiçbir şey elde edememeniz sizi şaşkına çevirecektir demektir.

Loş bir ışık, girişeceğiniz bir işte kısmi bir şekilde başarılı olacağınızın işaretidir.

Lamba

Gaz ile dolu lambalar görmek, sizi memnun edecek sonuçlar alacağınız bir işi faaliyetinde bulunacağınızı bildirir.

Kırık lambalar, akrabalarınızdan ya da arkadaşlarınızdan birinin ölümünü alâmet eder.

Boş lambalar, işinizde durgunluk dönemine gireceğinizi ve karamsar olacağınızı işaret eder.

Yanan lambalar görmek, mal varlığınızda ve ev içi mutluluğunuzda hak ettiğiniz bir artış olacaktır demektir. Eğer sönük bir parlaklık veriyorlar ise, kıskanç ve hasetçi bir insan olacaksınızdır ve insanlara saldırmaktan memnunluk duyacaksınızdır anlamındadır.

Yanan bir lambayı düşürmek, planlarınızın ve umutlarınızın suya düşeceğini ifade eder.

Eğer lamba patlarsa, önceki arkadaşlarınız düşmanlarınız ile birleşerek çıkarlarınızı zedelemeye çalışacaklardır demektir.

Lamba yakmak, kısa bir süre içerisinde size yarar sağlayacak bir değişiklik yapacağınızı haber verir.

Lamba taşıdığınızı görmek, kendi kendinizi geçindiren, bağımsız bir kişi olacağınızı ifade eder.

Eğer lamba yanmaz ise, talihsiz sonuçlarla karşılaşacaksınızdır ve bu belki de arkadaşlarınızdan ya da akrabalarınızdan birinin ölümü olacaktır.

Korkarak bir lambayı pencereden dışarı fırlatmak, düşmanlarınız size arkadaşınız gibi yaklaşmaktadır ve düşünceleri ilerlemenizi durdurmaktır anlamındadır.

Giysinizi bir lambadan tutuşturursanız, sevgi ve cesaret vermelerini beklediğiniz kişiler tarafından hor görülecek ve işinizin durumu pekte iç açıcı olmayacaktır.

Lamba Direği

Bir yabancının en yakın dostunuzu inciteceğini haber verir.

Lamba direği üzerinize düşerse, düşmanlarınızı size tuzak kurmaktadır ya da baş etmeniz gereken hileler vardır demektir.

Yolunuzun karşısında bir lamba direği görmek, hayatınızda, bir çok felâketin olacağını alamet eder.

Meşale

İstediğiniz gibi bir işi bulacağınızı ve hoş vakitler geçireceğinizi işaret eder.

Meşale taşımak, aşk ilişkinizde ilerleme ya da karma karışık işlerinizin çözümlenmesi anlamına gelir. Meşale ile dışarı çıkmak, başarısızlık ve dert manasındadır.

Mum

Sürekli yandıklarını görmek, çevrenizdekilerin size bağlılığı ve iyi bir mali varlık anlamına gelir.

Genç bir kız, rüyasında mumları şekillendirdiğini görürse; beklenmedik bir evlenme teklifi alacak ve uzaktaki akrabalarına hoş bir ziyaret yapacaktır. Eğer bir mum yakarsa, ailesinin baskısı yüzünden aşığı ile gizli bir şekilde buluşacaktır demektir.

Hava akımının etkisi ile biten bir mum görmek, düşmanlarınızın size zarar verecek faaliyetler içerisinde olduğunu bildirir.

Bir mumu koklamak, kederli havadisler alacağınızın alâmetidir. Arkadaşlarınızdan biri ölecektir ya da sıkıntılı bir durumda olacaktır.

Şamdan

İçinde bütün bir mum taşıdığınız bir şamdan görmek, geleceğinizin çok parlak olacağını diler. Sağlıklı, mutlu olacaksınız ve sevecen dostlar edineceksinizdir.

Eğer şamdan boş ise, üstteki durumların tersi olacaktır.