Acemi

Rüyanızda herhangi bir işle uğraşırken acemilik çektiğinizi görmeniz,halihazırda kendinize olan güveninizi bir süre için bile olsa yitirdiğinizi gösterir. Çoğunlukla bu, yaşamda beklenmedik yenilik ve gelişmelerin ortaya çıktığı dönemlerde, uyum sağlama kaygısına bağlı olarak ortaya çıkan bir rüyadır.

Açık Alan

Rüyada, çok uzak noktaların dahi görülebileceği açık bir alanda olduğunuzu görmek; olumlu yöndeki gelişmeleri ve yaklaşmakta olan güzel bir dönemi haber vermektedir.

Doğada olmak ve hoşlanılan açık bir alanda, sonsuzca yürümek, kişinin yolunun açık olduğunu gösteren, pozitif özellikler taşıyan bir rüyadır.

Acuze

Rüyamızda çok yaşlı,çirkin bir kadın,bilgeliği ya da yaşlanma korkumuzu simgeler. Geleneksel yorumlar uzantısında ise yaşlı kadın, yeni fikir ve projeleri ve yeni başlangıçları gösterir.

Ada

Güzel yolculuklar yapacağınızı ve karlı işlere girişeceğinizi haber verir. Bir kadın için, mutlu bir evliliğin habercisidir.

Eğer huzursuzluk ve tedirginlik duyguları yaşatan bir adadaysanız ve bu sıkıntılı bir rüyaysa, gerçek yaşamda olumsuz koşullar nedeniyle kendinizi çaresiz ve kapana kısılmış hissediyorsunuz demektir. Bu tür bir rüya aynı zamanda, çevreniz tarafından dışlanma ve izole edilme korkusunu da belirtir.

Çorak bir ada, mutluluğunuzu kaybedeceğinizi ve kontrolsüz harcamalarınız yüzünden maddi durumunuzun kötüye gideceğini bildirir.

Ada da insanlar görmek, bir üst tabaka insan topluluğuna girebilmek için çabalayacağınızı haber verir.

Yüzerek bir adadan uzaklaştığınızı gördüyseniz, bu, bağımsızlık ve özgürlük istediğinizi vurgular.

 

Adliye

Adliye, içinde yaşadığımız toplumsal düzeni ve uymamız gereken, kimileri kısıtlayıcı kural ve yasaları, otorite ile olan ilişkimizi simgeler. Adiye de geçen rüyalar,genellikle yolunda gitmeyen ilişkilerin yarattığı gerilime ya da kendimizle ilgili hoşnut olmadığımız bir karakter özelliğine dikkat çekerler.

 

Adres

Bir etiket ya da mektup zarfı üzerine yazılmış adres, genellikle kişinin halihazırdaki yaşam biçimiyle ilgili, dikkat edilmesi gereken bir durumun habercisi olarak yorumlanır. Bu adres biliniyorsa, güvenlik ve huzuru, kendimizi rahat hissettiğimiz bir yeri simgeler.

Yine söz konusu adresi, daha önce oturduğumuz bir ev ya da iş yerine aitse, geçmişi yeniden gözden geçirme ve değerlendirme gereğine dikkat çeker.

Etiket ya da zarfta daha önce bilinmeyen bir adres yazılıysa, yaşamda bir yenilik ve değişim ihtiyacı anlamına gelir.

Bir adresi bulamamak ya da kaybetmek, yaşam standardınızın düşüşü ya da benlik kaybı anlamına gelir.

 

 

Aile

Mutlu ve uyumlu bir aile düşlemek, sağlığın habercisidir. Eğer ailede anlaşmazlıklar varsa; bu, hüznün ve hayal kırıklığının alametidir.

En temel güvenlik ve aidiyet duygusunun habercisi olan aile,rüyada değişik yönlerde ve biçimlerde sık sık karşımıza çıkar;aile bireyleri de farklı roller üstlenir. Genel kavram olarak sıcaklık,sığınma ve korunma ihtiyacımızı dile getiren aile rüyaları,bireylere ve durumlara bağlı olarak değişik anlamlar içerebilir. Rüyayı gören kişinin ailesiyle ve aile bireyleriyle olan ilişkileri ve onlara yönelik duyguları da,yorumları bambaşka niteliklere büründürebilir. Rüya da  anne ve babayı birlikte görmek,düzen ve disiplinle ilişkili değerlendirilir. Bu disiplin ve otoriteye karşı duygularımız,rüyanın bize hissettirdiklerine paraleldir.

Çok sık rastlanan bir rüya,anne ve babayı öldürmektir ki,gören kişilerde şok duygusu yaratır. Oysa, bu son derece sağlıklı bir rüyadır ve bağımsızlık isteğini,kendi ayakları üzerinde durma arzusunu simgeler.

Aile bireylerinden birini zor durumda,acı çekerken görmek,o kişiyle ilgili endişelere kapıldığımızı gösterir.

Anne ve babadan dayak yediğini görmek, olgunlaşmanın ve yetkinleşmenin ifadesidir.

Ajans

Rüyalarda bir haber ajansının medyaya haber geçmesi,beklenmedik toplumsal olay ve gelişmelere işaret eder.

Rüyalarınızda bir reklam ajansı görmeniz ise,yaratıcı potansiyelinizi de değerlendirerek yaşamınızda istediğiniz değişikleri yapabileceğinizi gösterir.

Bir mankenlik ajansı görmek,yaşamda yapılacak önemsiz ama keyif verici değişiklikleri bildirdiği düşünülür.

Aktar

Aktar,her türlü baharat ve dolayısıyla bitki hakkında ayrıntılı bilgiye sahip,donanımlı bir insandır.Bitki kültürü ve otlara ilişkin bilgiye sahip olmak,hemen her kültürde “bilgelik” olarak görüldüğünden,düşlerimizde ortaya çıkan aktar karakterini de yaşam ve doğayla ilgili donanımı fazla olan birisi gibi düşünebiliriz.

Diğer yandan her çeşit baharat,rüyalarda yaşama tat ve renk katan unsurlar olarak değerlendirildiği için aktar karakterine yaşamdan tat almayı bilen biri olarak da bakmak mümkündür.

Alçak

Rüyada alçak bir yerde durduğunuzu görmeniz,yaşamınızın normal seyrinde olduğunu belirtir. Ama diğer yandan,bu monotonluktan sıkıldığınızı da vurguluyor olabilir.