Acemi

Rüyanızda herhangi bir işle uğraşırken acemilik çektiğinizi görmeniz,halihazırda kendinize olan güveninizi bir süre için bile olsa yitirdiğinizi gösterir. Çoğunlukla bu, yaşamda beklenmedik yenilik ve gelişmelerin ortaya çıktığı dönemlerde, uyum sağlama kaygısına bağlı olarak ortaya çıkan bir rüyadır.

Ağırlık

Rüyada sırtlandığımız ve taşımaya çalıştığımız bir yükün ağırlığını hissetmek, sorumluluklarımızın farkında olduğumuzu gösterir. Ne kadar zor olsada, bu yükü sırtlamak ve gitmesi gereken yere taşımak için elimizden geleni yapmak durumunda olduğumuz bize anımsatılmaktadır.

Aynı zamanda ağır yük,ciddiyet anlamına da gelir.Belki de,şu sıralarda üzerinde çalıştığınız işi daha fazla ciddiye almanız gerekmektedir.

Alay Etmek

Rüyada birinin bizle alay etmesi ve kızdırması,tutum ve davranışlarınızın doğru olmadığını ve sosyal ilişkilerde hatalar yapmakta olduğunuzu gösterir.

Biz birileriyle alay ediyorsak,aslında alay ettiğimiz şey,yine kendi huy ve uygunsuz davranışlarımızdan biridir. Her durumda rüyada alay etmenin,kendimizle ilgili bir hoşnutsuzluğu dile getirdiği söylenebilir.

Aldatmak

Rüyada aldatılmak,kendinize karşı dürüst olmadığınız,gerçek duygularınızı sakladığınız ya da farklı sunmaya çalıştığınız yönünde bir iç uyarı olarak düşünülebilir.

Rüyada biriniz aldattığınızı,kandırdığınızı görmeniz,aslında kendinize karşı uyguladığınız bir aldatmacaya dikkat çekmektedir.

Sadakatsizlik anlamındaki aldatma ile ilgili düşlerde,benzeri biçimde kendinize karşı yeterince dürüst olmadığınızı ve içinizdeki güvensizliği gösterir.

Alkış

Beğenilme ve takdirin simgesi olarak değerlendirilen alkış,düşlerimizde de paralel bir anlama sahiptir. Eğer birileri tarafından alkışlanıyorsanız,yeteneklerinizin ve potansiyelinizin başkalarınca takdir edilmesini bekliyor ve istiyorsunuz demektir.

Eğer siz başkalarını alkışlıyorsanız,bu,ya o kişiye duyduğunuz hayranlığı vurgular ya da o kişinin simgelediği kendi kişiliğimizin bir parçasını onayladığımızı ve beğendiğimizi gösterir.

Anababa

Rüyanızda kendi ana babanızı neşeli görmek, uyumlu ve hoş birliktelikler kuracağınızı belirtir.

Öldükten sonra size görünürlerse; bu, yaklaşan üzüntünün emaresidir. İlişkilerinizde titiz olmalısınızdır.

Onları yaşarlarken ve evinizde mutlu bir hâlde görmek, memnuniyet verici değişimler yaşayacağınızı müjdeler. Genç bir kadın için; bu, genelde evlilik getirir ve saadet vadeder. Eğer solgun ve siyahlar içinde iseler, ciddi hayal kırıklıkları sizi çok yıpratacaktır demektir.

Ana babanızı dinç ve hoşnut görmek, kısmetli bir ortama gireceğinizi, aşk ve iş hayatlarınızdaki çıkarlarınızın serpileceğini müjdeler. Eğer keyifsiz ve üzgün görünüyorlar ise, önünüzden geçen hayatın birçok güzelliğini yakalayamayacağınızı alâmet eder.