Ameliyat

Çoğunlukla rüyayı gören kişinin sağlıkla ilgili kaygılarına işaret eder ve bazen bir sağlık sorunununda habercisi olabilir.

Eğer rüyada ameliyatı yapan sizseniz, sorunları çözümlemenizi sağlayacak bilgi ve yeteneklerinize güvendiğinizi gösterir.

Bazı durumlarda rüyada ameliyat edildiğinizi görmek, iç dünyanızdaki bir bilgiye ulaşma isteğinizi ve bu isteğe rağmen söz konusu bilgiden ürktüğünüzü gösterir.

Anestezi

Rüyada anestezi ile uyuşturulduğunu görmek, acı veren duygulardan kaçınma çabasını ve dış şartların baskısı altında kalmayı gösterir. Yüz yüze gelmek istemediğimiz bir şeyler bizi fazlasıyla rahatsız ediyor demektir. Gevşemek ve olayları akışına bırakmak, belki de en doğrusudur.

Aşılama

Aşılandığınızı görmek, kadınlara olan alınganlığınızın üzüntünüzde önemli bir yeri olacağını haber verir.

Aşılanan insanlar, iş hayatınızda düşüş yaşanacağının işaretidir.

Genç bir kadın, bacağından aşılandığını görürse; ihanet yüzünden yıkım yaşayacaktır.

Bağışıklık

Rüyalarınızda bir şekilde bakteri ve mikroplara maruz kaldığınızı, ancak bundan etkilenmediğinizi görmeniz, öncelikle yaşama karşı oldukça pozitif bir yaklaşım geliştirdiğinizi gösterir. Bu aynı zamanda aleyhinizdeki kişiler karşısında bir biçimde dokunulmazlığınız olduğunu ve haklılığınızı ifade eder.

Bandaj

Rüyada yara ve bandaj görmek, genel olarak kişinin duygusal olarak incinmişliğinin habercisidir. Aynı zamanda korunma isteğini ya da duygusal yaralanmalardan endişe edildiğini de vurgular.

Cerrah

İşinizde sizin yakınınızda olan düşmanlarınızın tehdidi altında olduğunuzu haber verir.

Genç bir kadın için bu rüya, çok zahmetler çekeceği ciddi bir hastalığa yakalanacağının alametidir.