Acı

Mutsuz bir yaşam süreceğinizin işaretidir. Bazı olaylardan dolayı pişmanlık yaşayacaksınızdır.

Acı çeken insanlar görmek, hayatınızda hatalar yaptığınıza dair size uyarı niteliğindedir.

Ağrı

Ağrılarınız olduğunu görmek, işinizde çok fazla bocaladığınızı ve bazı insanların sizin fikirlerinizi kendi fikirleri gibi kullanıp kazanç sağladıklarını haber verir.

Genç bir kadın, kalp ağrısı olduğunu görürse, çok acılı bir üzüntü yaşayacak, eğer sırtı ağrıyor ise, dikkatsizliği yüzünden hastalık geçirecektir.Eğer kadın başı ağrıdığını görürse, bir konuda çok endişe duyacağına işarettir.

Aksak

Yürürken aksadığınızı görmek, beklenmedik küçük bir sıkıntı ile karşılaşacağınızı belirtir.

Aksayan insanlar; bir dostunuzun davranışına güceneceğinizi ifade eder.

Ameliyat

Çoğunlukla rüyayı gören kişinin sağlıkla ilgili kaygılarına işaret eder ve bazen bir sağlık sorunununda habercisi olabilir.

Eğer rüyada ameliyatı yapan sizseniz, sorunları çözümlemenizi sağlayacak bilgi ve yeteneklerinize güvendiğinizi gösterir.

Bazı durumlarda rüyada ameliyat edildiğinizi görmek, iç dünyanızdaki bir bilgiye ulaşma isteğinizi ve bu isteğe rağmen söz konusu bilgiden ürktüğünüzü gösterir.

Anestezi

Rüyada anestezi ile uyuşturulduğunu görmek, acı veren duygulardan kaçınma çabasını ve dış şartların baskısı altında kalmayı gösterir. Yüz yüze gelmek istemediğimiz bir şeyler bizi fazlasıyla rahatsız ediyor demektir. Gevşemek ve olayları akışına bırakmak, belki de en doğrusudur.