Ambar

Bugün, günlük yaşantılarımızda çok fazla anlamı yokmuş gibi görünse de, ambar ya da kiler gibi mekanlar insanlık tarihi boyunca, gelecekle ilgili alınan önlemlerin merkezleri oldu. Bu anlamda düşlerinizde ortaya çıkan benzeri mekanlar, bizi önlem almaya, tasarruf yapmaya çağıran anlamlar taşımaktadır.

Aynı zamanda, rüyada dolu ambar görmek, büyük bir bolluğun ve bereketin işaretidir. Eğer ambar boş ise, tersi anlamına gelir.

Başak Toplama

Hasat zamanında başak toplayan başak toplayıcılar görmek, güzel bir iş anlamı taşır. Çiftçi için ise, bol mahsul demektir.

Eğer sizde onlarla birlikte çalışıyorsanız, biraz güçlük yaşadıktan sonra mal mülk sahibi olacaksınız demektir.

Bu rüya, bir kadın için yabancı bir kişi ile evliliği müjdeler.

Harman Dövmek

Aileler hayatınızda ki mutluluğu ve işinizdeki büyük gelişmeyi bildirir. Fakat, eğer önemsiz ve küçük taneler çoğunlukta ise, olumsuz. girişimlerde bulunacaksınızdır.

Harman döverken bir kaza geçirirseniz, bu saadet dolu günler yaşarken büyük üzüntülerle karşılaşa-cağınızı bildirir.

Orakçı

Onları tarlada çalışırken görürseniz; bu, memnunluk ve bolluk ifade eder. Eğer onları yerde kalan kurumuş saman kökleri sırasında yürürken görürseniz, işlerinizin azalacağı ve bozulacağı anlamına gelir.

Tembel orakçılar görmek, refahınızın ortasında cesaret kırıcı bir hadise ile karşılaşacağınızı haber verir.

Kırık bir orak makinesi düşlemek, iş hayatınızda ticari kayıplar yaşayacağınız ve hayal kırıklığına uğrayacağınızın göstergesidir.