Akıntı

Rüyanızda bir göl ya da denizde yürürken ya da sandalla gezinirken akıntıya kapılmanız,kendinizle ilgili yetersizlik duygularını vurgular.Akıntıya kapılmak ayrıca,duygusal çalkantıları ve yaşamda istikrar arayışını gösterir.

Amfora

Bugün antik objeler olarak gördüğümüz amforalar, düşlerimizde, anılarımıza ve geçmişteki olumlu deneyimlerimize gönderme yapar niteliktedir. Bu dönemde, duygusal kapasitemizdeki artışı, sevdiğimiz kişileri koruyucu eğilimler geliştirdiğimizi ve yaratıcı yeteneklere sahip olduğumuzu vurgular.

Anafor

Rüyalarınızda bir su ya da hava akıntısının bir engele çarpması ile geriye dönerek oluşturduğu bir ters akıntı ya da anafor görmeniz, tamamen dış etkenlerle bağlantılı olarak yaşamınızın seyrinin değişmesinden ve elinizden hiçbir şey gelmemesinden duyduğunuz endişeleri vurgular.  Yaşamımızdaki olumsuz şartlara inatla direniyor ve karşı koyuyor olabiliriz. Ama belki de olması gereken, kaçınılmaz bir biçimde uyum sağlamamızı gerektiren, yaşamımızdaki radikal bir değişimdir.

Batmak

Suyun dibine doğru hızla inmek, derinliklerde batarak kaybolmak, kendinize güveninizin eksildiğini ve yaptığınız bir şeyden dolayı kendinizi üzgün hissettiğinizi gösterir. Eğer suya batan başkasıysa, o insanın yardımınıza ihtiyacı var demektir.

Boğulmak

Rüyada bir su kütlesinde (deniz,havuz,göl) boğulduğunuzu gördüyseniz, baş etmekte güçlük çektiğiniz yoğun duyguların etkisi altında eziliyorsunuz demektir. Bu, rüyayı gördüğünüz sıralarda yaşadığınız gerilim ve sorunla baş etmekte zorlandığınızın göstergesidir.

 

Deniz

Bütün kültürlerde deniz, evrenin ve yaşamın kaynağıdır.
Engin bir deniz hem yaşamın kaynağını ve yaşamla ilgili bilgelik, hemde kaos ve karmaşayı simgeler.

Huzur verici bir deniz manzarası izlemek ve dalgaların sesini duymak, içimizdeki yaşam gücünü, yeni deneyimlere ve serüvenlere hazır olduğumuzu gösterir.

Fırtınalı ve iri dalgalı bir deniz; yoğun kara bulutlar ve rüzgar uğultusu,üzerinde çalışmakta olduğumuz konuların belirsizlik ve tehlikeler içerdiğine ve yüksek mücadele gücü gerektirdiğini ifade eder.

Denizde yüzmek, yeni bir ortama uyum sağlamak ve o ortamda başarılı olmak için gerekli güce sahip olduğunuz anlamına gelir.

Denizdeki dalgalar, genellikle başa çıkmak zorunda olduğunuz öfke, hırs, korku gibi kendi duygularınızı simgeler.

Denizin derinlikleri, bilinmeyenle yüz yüze gelme, kişinin kendisinde daha önce fark etmediği özellikleri ile karşılaşması anlamına geldiği gibi, aynı zamanda kontrolü kaybetme, kimliğini ve benliğini yitirme ya da başarısızlık olarak da yorumlanabilir.

Eğer karanlık suların derinliklerinde olmaktan korkmuyorsanız, yeteneklerinizin ve kapasitenizin sınırlarını zorlayacağınızı gösterir.

Genç bir kadın, rüyasında denizin üzerinde sevgilisi ile birlikte kaldığını görürse; bu çok güzel ve mutlu geçecek bir evliliğin müjdesidir.

Denizin kabarması, giriştiğiniz tüm işlerde olumlu ilerlemeler kaydedeceğinizin işaretidir.

Göl

Genç bir kadın, rüyasında çamurlu bir gölde yalnız ise, inişli çıkışlı zamanlar yaklaşmaktadır anlamındadır. Yapmış olduğu savurganlıklardan pişmanlık olacaktır.

Kendi pozisyonunda genç bir çift görürse, bazı dostlarının düşüncesizce davranışlarda bulunduğunu ifade eder.

Temiz ve durgun bir gölde yelkenli ile gitmek, mutlu ve cana yakın dostluklar kuracağınızı müjdeler. Mali durumunuz isteklerinizi karşılayacaktır.

Çamurlu bir göl,  işte ve aşkta mutsuz sonuçlarla karşılaşacağınızı haber verir.

Yeşil ağaçlarla çevrili çamurlu bir göl, ahlaki duygularınız, tutkulu arzularınızı dizginleyecek ve bu enerjinizi daha farklı alanlara yönelteceksiniz anlamındadır.

Eğer göl temiz ve etrafı çorak şeylerle dolu ise, çapkınlıklarınız yüzünden kayıplar olacağını ifade eder.

Temiz bir gölde yansımanızı görmek, neşeyi ve sadık arkadaşları müjdeler.

Gölde yeşil yaprakları olan ağaçların yansımasını görmek, aşk hayatınızın dolu dolu geçeceğini müjdeler

Gölün tuhaf yaratıkları çıkar ve sizi tehdit ederse, başarısızlık ve hastalık anlamına gelir. Enerjinizi ve zamanınızı kanunsuz işler yerine size fayda getirecek işlere ayırmalısınız anlamındadır.

Sığ göl gördüyseniz ,zekanızı zamanında kullanamadığınız için hayatınızda karışıklıklarla karşı karşıya kalacaksınızdır.

Nehir

Rüyanızda temiz, düz bir şekilde akan nehir görmek, çok övüneceğiniz bir başarı kazanacaksınız anlamı taşır.

Eğer sular çamurlu ve gürültülü ise, hayatınızda kıskançlık kavgaları yaşanacaksınız demektir.

Nehrin taşması sonucu su ite çevrilmişseniz, işinizde geçici sıkıntılar olacağını ifade eder.

Temiz bir nehirde yelken açmışken dipte cesetler görürseniz, etrafınızı sıkıntı ve keder saracak demektir.

Boş nehirler düşlemek, hastalanacağınızın ve çok kötü bir talihinizin olacağını ifade eder.