Antika

Rüyada görülen eski bir eşya ya da antika sınıfına giren bir obje, yaşamınızın önceki evreleriyle, geçmişinizle ve anılarınızla ilgili bir işaret olarak değerlendirilir.

Yorum bütünüyle gördüğünüz antika objenin fiziksel durumuna  ve sizde yarattığı ruh haline bağlıdır. Eğer iyi ve temiz bir durumda antika eşya gördüyseniz, bu geçmişinizle ilgili olumlu durumları, belki de geçmişe duyduğunuz özlemi ifade eder. Harap halde gördüğünüz bir antika obje, geçmişinizde sizi rahatsız eden, unutmak istediğiniz şeyleri ifade eder.

Biblo

Biblolar, bazen soyut değerleri ve duyguları, bazen de sahip olmak istediğiniz maddi değerleri simgeler.

Sık rastlanan kanatlı genç kız ya da  melek şeklinde biblolar, masumiyeti, saflığı ve kırılganlığı ifade ederken, minik bir otomobil şeklindeki biblo, bir otomobile sahip olma arzusunu simgeliyor olabilir.

Sahip olduğunuz gerçek bir objenin bibloya dönüşmesi, örneğin üzerine bindiğiniz bir atın biblo bir at olarak karşınıza çıkması, akın dönemde yaşamış olduğunuz hayal kırıklıklarına dikkat çeker.

Bolluk (Bereket)

Rüyada herhangi bir şeye bol miktarda sahip olduğunuzu görmek, genellikle sahip olduğunuz değerleri korumaya çalışmanız gerektiği yolunda bir iç uyarı olarak yorumlanır.

Birçok şeyin bolluğunu görmekse, sonuç beklediğimiz iş ve çabalarımızla ilgili çok olumlu bir işaret olarak değerlendirilir.

Boncuk

Bir boncuk kolye ya da tespih görmek, kusursuzluk ve düzene duyulan ihtiyacın göstergesidir. Eğer bu kolye ya da tespih kopuyor ve boncuklar yere dağılıyorsa, üzerinde uğraşmakta olduğumuz iş ya da proje ile ilgili sorunlar var demektir.

Yerden tek tek boncuk toplamak, sabırlı çalışmayla zorlukların üstesinden gelmek ve olumlu sonuçlar almak olarak yorumlanır.