Apolet

Eğer bir erkek apolet takarsa ve askerse, bir süre gözden düşecek fakat sonuç olarak itibar görecektir anlamındadır.

Bir kadın, apolet takan bir kişi ile tanıştırılırsa; muhtemelen skandal ile sonuçlanacak akıllı olmayan bağlılıklar yaşadığını haber verir.

Atkı

Atkı görmek, birisinin size dalkavukluk edeceğini ve iyi niyet göstereceğini bildirir.

Atkınızı kaybetmek, üzüntü yaşayacağınız ve keyfinizin kaçacağı anlamına gelir.

Bu rüyayı takiben, genç bir kadın iyi görünümlü bir erkek tarafından aldatılma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir.

Ayakkabı

Ayakkabılarınızın pejmürde ve kirli olması, insafsız eleştirileriniz yüzünden birçok düşman kazanacağınızı işaret eder. Rüyanızda ayakkabınızı siyahlaştırırsanız, işinizde ilerleme ve önemli bir olayın memnuniyetinize yol açacağını bildirir.

Yeni ayakkabılar, yararlı değişiklikleri ifade eder. Eğer ayaklarınızı sıkıyorsa, eğlenceyi seven arkadaşlarınızın hoş olmayan şakalarına maruz kalacağınızı haber verir.

Onları çözülmüş bulmak; kayıplar, kavgalar ve kötü bir sıhhat anlamlarına gelir.

Onları kaybetmek, terk ve boşanma manasındadır.

Ayakkabılarınızın gece çalındığını fakat iki çift çoraba sahip olduğunuzu görmek; bir kaybınız olacağını fakat başka bir uğraş ile kazanacağınızı belirtir.

Genç bir kadın, ayaklarında iken hayran kalınan ayakkabıları varsa; yeni tanıştığı insanlara karşı ihtiyatlı olmalı ve ona samimi bir şekilde yaklaşan erkeklerden sakınmalıdır anlamına gelir.

Tahta ayakkabı görmek,tek başına bir hayat ve meteliksiz durumlar anlamındadır. Aşık olanlar sadakatsizlikten muzdarip olacaklardır.

Bagaj

Rüyada ağır ve zahmet verici büyük bagaj taşımak, kişinin içinde bulunduğu psikolojik gerilimin habercisidir ve çoğu kez yaşamda kaldırabileceğinden fazla yükün altına girmekte olduğuna dikkat çeker.

Bagajın kaybolması ya da çalınması, üstlenilen aşırı ağır sorumluluk ve görevlerde başarısızlığa uğrama kaygısının ifadesidir.

Bere

İftira dolu üstü kapalı sözlere karşı bir kadın kendini dikkatlice korumalıdır anlamındadır.

Eğer bir erkek, beresini bağlayan bir kadın görürse; iyi şans anlamına gelir. Onun arkadaşları gerçek ve vefakâr arkadaşlar olacaktır.

Eğer genç bir kadının beresi yeni ve siyah dışında herhangi bir renk ise, muhtemelen hoş ve zararsız flörtlerle ilişki içinde olacaktır.

Siyah bereler, karşı cinsten kişilerle gerçek dostluklar kuramayacağınızı haber verir.

Bluz

Genç bir kadın, rüyasında hoş ve konfeksiyon yapımı bir bluz görürse; becerikliliği ve hoşa giden tavırları sayesinde çevresinde hayranlık uyandıracaktır anlamındadır.

Onun bluzu yırtıksa, yasak ilişkileri yüzünden toplum tarafından kınanacaktır demektir.

Eğer bir tane bluz denerse, aşk hayatında rekabet ile karşılaşacaktır. Eğer bluz olursa, başarılı bir şekilde rakibini saf dışı bırakacak ve erkeğini kazanacaktır

Bürümcük

Rüyada bürümcükten etek türü giysiler giydiğimizi görmemiz, çevremizdeki kişilerden tamamen farklı bir tarza ve yaşam stiline sahip olduğumuzu gösterir ve dolayısıyla bazen çevremize aykırı düştüğümüzü gösterir.

 

Buruşukluk

Rüyalarımızda ortaya çıkan buruşmuş ve kırışmış giysi ya da kumaşlar, kendimize yeterince ilgi göstermediğimizin ve sağlığımızı ya da yaşamımızın düzenini ihmal ettiğimizin göstergesidir.

Buruşturulmuş bir kağıt parçasıysa, artık değer vermediğimiz, eskimiş fikir, duygu ya da alışkanlıklarımızı simgeler.