Ambar

Bugün, günlük yaşantılarımızda çok fazla anlamı yokmuş gibi görünse de, ambar ya da kiler gibi mekanlar insanlık tarihi boyunca, gelecekle ilgili alınan önlemlerin merkezleri oldu. Bu anlamda düşlerinizde ortaya çıkan benzeri mekanlar, bizi önlem almaya, tasarruf yapmaya çağıran anlamlar taşımaktadır.

Aynı zamanda, rüyada dolu ambar görmek, büyük bir bolluğun ve bereketin işaretidir. Eğer ambar boş ise, tersi anlamına gelir.

Asma

Rüyada asma görmek,  başarı ve mutluluk demektir. Gelişen asmalar görmek, sağlığınız mükemmel olacak demektir. Eğer asmalar bozulmuşsa, bazı girişimlerinizde başarısızlık yaşayacaksınızdır.

Zehirli asmalar, sağlığınızın bozulacağı ve bir entrikanın ortasında  kalacağınıza işarettir.

Başak Toplama

Hasat zamanında başak toplayan başak toplayıcılar görmek, güzel bir iş anlamı taşır. Çiftçi için ise, bol mahsul demektir.

Eğer sizde onlarla birlikte çalışıyorsanız, biraz güçlük yaşadıktan sonra mal mülk sahibi olacaksınız demektir.

Bu rüya, bir kadın için yabancı bir kişi ile evliliği müjdeler.

Buğday

Geniş buğday tarlaları görmek, çıkarınıza uygun olan işler yapacaksınız anlamına gelir.

Eğer buğday olgunlaşmış ise, mal varlığınız sağlamlaştırılacak, aşk ve mutluluk sizin en yakın dostunuz olacaktır.

Büyük ve temiz buğday taneleri,  şu ana kadar görmediğiniz zenginliğinizin habercisidir.

Buğdayları çuvallarda ya da fıçılarda görmek, başarıya ulaşmak için göstermiş olduğunuz kararlılık zaferle ödüllendirilecek ve aşk ilişkileriniz sağlam temeller üzerine oturtulacaktır.

Tahıl ambarınızın içindekileri ıslak görürseniz; bu, bir servet biriktirirken haklarını savunmadığınız için düşmanlarınız tarafından kısa zamanda zedelenecektir.

Buğday başağını avucunuzda ovalar ve onu yerseniz, başarı için çok emek harcayacağınızı ve onu mutlaka elde edeceğinizi müjdeler.

Buğdaylarla dolu sarp bir tepeye çıkıyor ve buğday sapları yardımı ile kendinizi yukarı doğru çektiğinizi görüyorsanız; bu, büyük bir gönence sahip olmaktan mutluluk duyacağınızı bildirir.

Bulgur

Bolluk ve bereketle ilgili en belirgin simgelerden biridir. Bulgur kullanılarak pişirilen bir yemek, söz gelimi bulgur pilavı ya da kısır, temel gereksinimlerimizi olduğu kadar, diğer maddi isteklerimizi de karşılama fırsatı bulacağımızı belirtir.

 

Çavdar

Rüyada çavdar görmek,  iyi bir rüyaya yorumlanır. Geleceğiniz çok parlak anlamı taşır.

Çavdarından kahve yapıldığını görmek, işlerinizin sürtüşmeler olmadan yürüyeceği anlamındadır.

Çavdar tarlalarına girmek, zengin olacağınıza delalettir.

Gübre

Rüyada gübre görmek, iyi şeylere işarettir. Bu rüyadan sonra olumlu olaylar vuku bulacaktır. Özellikle çiftçilerin mali durumlarında bir artış yaşanacaktır.

Gübre yığını görmek, en umulmadık yerlerden kazançlar elde edeceğinize delalettir.

Genç bir kadın bir gübre yığını görürse; bu, çok zengin bir adamla evleneceğinin habercisidir.

Harman Dövmek

Aileler hayatınızda ki mutluluğu ve işinizdeki büyük gelişmeyi bildirir. Fakat, eğer önemsiz ve küçük taneler çoğunlukta ise, olumsuz. girişimlerde bulunacaksınızdır.

Harman döverken bir kaza geçirirseniz, bu saadet dolu günler yaşarken büyük üzüntülerle karşılaşa-cağınızı bildirir.