Ağ Gözü

Bir ağın ya da diğer benzer şeylerin ağ gözlerine dolandırıldığınızı görmek, düşmanlarınızın sizin refah döneminizde size eziyet edeceklerini bildirir.

Genç bir kadın İçin bu rüya, bulunduğu çevrenin onu kötülüğe sokacağını ve sonuçta terk edileceğini haber verir. Eğer ağ gözlerinden kurtulmayı başarırsa, bir iftiradan son anda kurtulacaktır demektir.

Akademi

Bir akademiyi ziyaret etmek, avareliğiniz ve ilgisizliğiniz yüzünden kaçırdığınız fırsatlar için pişmanlık duyacağınızı ifade eder.

Akademide okuduğunuzu görmek, bilgi sahibi olacağınızı fakat bu bilgiyi doğru bir biçimde özümseyemeyip uygulayamayacağınızı işaret eder.

Herhangi bir kişi, akademideki derslerini bitirdikten sonra tekrar akademiye dönerse; bu kişiye bir konuda rağbet olacak fakat o kişinin bundan haberi olmayacaktır.

Alçı

Rüyada bir yeri,söz gelimi yıpranmış bir duvarı alçıyla kapatıyorsanız, bu kendinizi korumak istediğinizi gösterir. Bu duvar ya da objenin alçılarının dökülmesiyse,duygusal olarak incindiğinizi vurgular.

Alçıdan bir obje,söz gelimi küçük bir heykel yaptığınızı görmeniz,yaratıcı yeteneklerinizin arttığını ifade eder.

Ansiklopedi

Ansiklopedide bir şeyler araştırmak ya da ansiklopedi görmek, huzurlu ve müreffeh bir yaşam için edebi yönden bir yeterlik sağlayacağınızı bildirir.

Ansiklopedide bilgi aramak ya da sayfalarını karıştırmak, ya geçmiş deneyimleriniz ve anılarınızdan bugünkü duruma ilişkin bir sonuç çıkarma ihtiyacını ya da güvenir bir kişi tarafından bilgilendirilme isteğini vurgular.

Balmumu

Balmumu genel anlamda yaratıcı çabayı ve yetenekleri vurgular. Ancak diğer yandan, çok eski çağlardan beri büyü malzemesi olarak kullanılan balmumu, bu nedenle doğaüstü kabul edilebilecek yeteneklerimizi ihtiyaç duyduğumuzu da gösterebilir.

Bilgi

Bilgili olduğunuzu görmek, yorucu koşullar altında çılışkan olacağınızı ve dertlerinizin üstesinden gelip zengin bir yaşam süreceğinizi işaret eder.

Eğer rüyanızda bilginin eksik olduğunu düşünürseniz; bu, doğuştan olan üstün yeteneklerinizi israf ettiğinizi haber verir.

Boya ve Tablo

Çok güzel tablolar görmek, arkadaşlarınızın size karşı yanlış tavırlar takınacağını ve sizin zevkin aldatıcılığına inanacağınızı belirtir.

Genç bir kadın, bir resim boyadığını görürse; sevgilisi tarafından aldatılacaktır anlamındadır.