Ağaç

İç dünyamız ve kişiliğimiz, rüyalarda çoğu kez ağaç simgesiyle karşımıza çıkar. Atkestanesi, ceviz gibi büyük ve geniş dalları olan bir ağaç, sıcakkanlı ve duygusal bir kişiliğe sahip olduğumuzu gösterir. Fazla iri ve çok yöne doğru ilerlemiş  dallara sahip bir ağaç, kişiliğimizin fırtınalı ve ve karmaşık yapısına dikkati çeker.

Bütün bunların dışında ağaç, güç ve istikrarında simgesidir. Dolayısıyla bir ağaca tırmanmak, geniş bir ağaca yaslanıp dinlenmek, bu güce erişmeyi ve güven duygusunu, istikrarı elde etmeyi anlatır.

Rüyada yeni çıkmış yaprakları ile ağaçlar görmek, ümitlerin ve dileklerin mutlu bir şekilde tamamlanacağını  haber verir.

Kurumuş bir ağaç, geçmişte kalan eski yaşam biçiminin simgesidir ve belki de, şu anki yaşam biçiminizin tarihe karışmak üzere olduğunu ifade ediyordur.

Ölü ağaçlar, üzüntünün ve kaybın işaretidir.

Ağaca tırmanmak, iş hayatında çabuk yükseliş ve terfi demektir.

Ağaç kesmek ya da kökünden kaldırmak, enerjinizi ve servetinizi anlamsız şeylerle çarçur edeceğinizi haber verir.

Yeni kesilmiş yeşil ağaçlar görmek, beklenmedik bir şekilde keyfinizi kaçıracak ve huzurunuzu alt üst edecek mutsuzluk anlamına gelir.

Çiçek açmış ağaçlar, verimli ve güzel bir dönemin habercisi olarak düşünülür.

Bazı ağaçların simgesel anlamları vardır; sözgelimi meşe güç ve dayanıklılığı, söğütte bilgeliği simgeler. Çınar ağacıysa, zamana direnen köklü kalıcı kurumları, aynı zamanda da geçmişimize ve ailemize olan bağlılığımızı ifade eder. Çam ağacı bir yanıyla her dem taze kalmayı, bir yanıyla da yeni dönemlerin başlangıcını simgeler.

 

Ardıç Ağacı

Mutluluk ve gönenç göstergesidir. Genç bir kadın için, hayal kırıklığı yaratan gönül ilişkilerinden sonra yaşayacağı parlak bir gelecek demektir. Hastalar için, çabuk bir iyileşmenin işaretidir.

Bu ağacın meyvelerini toplamak ya da yemek, sıkıntıyı ve hastalığa delalettir.

Çalı

Yaprak dökmeyen çalılar görmek, neşe ve kazancı ifade eder.

Çıplak çalılar, acıyı ve akıllı yapılmayan alışverişler anlamı taşır.

Eğer genç bir kadın, rüyasında sevgilisi ile beraber yeşil çalıların yanında yürürse; kısa bir süre içerisinde evleneceğinin habercisidir.

Dikenli çalılarla çevrildiğinizi düşlemek, sizin himayenizde çalışan kişiler ya da dürüst olmayan ortaklardan olayı işinizde aksaklıklar olacağını bildirir. Aşıklar için, tartışmaların ve kıskançlıkların belirtileridir.

Dal

Eğer dal yeşil yapraklarla dolu ise, mal varlığı ve dostlarla geçirilecek eğlenceli saatler demektir. Eğer yapraklar kurumuş ise, şu anda yanınızda olmayan insanlardan üzücü haberler alacaksınızdır.

Diken

Sizi saran dikenler görmek, kötülüğün delaletidir.  Çok kötü bir hastalık sizi ya da ailenizden birisini etkileyecektir.

Eğer dikenler yeşil ağaç yapraklarının arkasına gizlenmişse, mutluluğunuz gizli düşmanlarınız tarafından engellenecektir.

Eğreltiotu

Rüyalarda eğreltiotları görmek, hoş dakikaların içinizdeki sıkıntıları alıp götüreceğini haber verir.

Solmuş eğreltiotu, aileniz içindeki çeşitli hastalıkların sizde ciddi huzursuzluklara neden olacağı anlamına gelir.

Fundalık

Fundalara takıldığınızı görmek, en kötü düşmanlarınızın iftiralarına maruz kalacağınızı ve büyük bir baskı altında bunalacağınızı haber verir. Fakat, eğer kendinizi fundalardan kurtarabilirseniz, yardıma ihtiyacınız olduğu anlarda güvenilir arkadaşlarınız yanınızda olacaktır.