Aborda

Rüyanızda bir teknenin başka bir tekneye yanaştığını görmeniz, önemli ve aynı zamanda dikkat edilmesi gereken ilişkiler kuracağınız şeklinde yorumlanır.İki farklı ülke donanmasına ait gemilerin birbirlerine aborda ettiğini görmek,yakın çevrenizdeki insanlar arasında ve ya belki de daha kapsamlı gerçekleşecek ve kitleleri etkileyecek huzursuzluklara işaret eder.

 

Alabora

İçinde bulunduğunuz sandal ya da teknenin dalgalar nedeniyle alabora olduğunu görmek,gerçek yaşamda içinde bulunduğunuz koşulların belirsizliğinden ötürü güvensizlik ve tedirginlik hissedeceğiniz anlamına gelir.

Anafor

Rüyalarınızda bir su ya da hava akıntısının bir engele çarpması ile geriye dönerek oluşturduğu bir ters akıntı ya da anafor görmeniz, tamamen dış etkenlerle bağlantılı olarak yaşamınızın seyrinin değişmesinden ve elinizden hiçbir şey gelmemesinden duyduğunuz endişeleri vurgular.  Yaşamımızdaki olumsuz şartlara inatla direniyor ve karşı koyuyor olabiliriz. Ama belki de olması gereken, kaçınılmaz bir biçimde uyum sağlamamızı gerektiren, yaşamımızdaki radikal bir değişimdir.

Bot

Eğer berrak suda ise geleceğiniz parlak olacaktır demektir. Eğer su dalgalı ise, sizi üzecek değişiklikler yaşayacaksınızdır anlamındadır.

Kazasız bir şekilde bota binmek, şansınızın açık olacağını müjdeler.

Fırtınalı bir havada bot devrilirse; bu, şansızlığınızın alâmetidir.

Eğer su bota dolar ve kadın emniyetli bir şeklide kıyıya varırsa, yanlış düşünceler taşımaktadır, fakat bunları zamanla değiştirecektir anlamındadır. Ona yakın olan bir kişinin hastalığının emaresi olabilir

Cankurtaran Sandalı

Bir cankurtaran sandalının içinde olduğunuzu görmek, sizi tehdit eden kötülüklerden kurtulacağınız manasına gelir.

Batan bir cankurtaran sandalı, arkadaşlarınızın sıkılmanıza yol açacaklarını haber verir.

Bir cankurtaran sandalı içinde kaybolmak, sıkıntıdan kurtulacağınıza işarettir. Eğer kurtarılırsanız, büyük bir belâdan kurtarılacaksınızdır demektir.

Çapa

Eğer sular durgunsa denizciler için olumlu bir rüyadır. Diğerleri için, arkadaşlardan ayrılık, değişiklik ve yabancı bir ülkeye seyahat anlamına gelir.

Deniz Feneri

Fırtınada bir deniz feneri görmek güçlüklerle mücadele edeceğinizi ve bunları aşarak mutluluk ve refah içinde olacağınızı haber verir.

Durgun bir denizde bir deniz feneri görmek, cana yakın arkadaşlar edineceğinizi bildirir.

Denizci

Denizciler görmek, uzun ve heyecan verici yoluculuklar yapacağınızı haber verir.

Genç bir kadın için, ciddiyetsiz bir flört döneminden sonra sevgilisinden ayrılacaktır. Eğer denizci olduğunu görürse, ona sadık bir erkeği kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalacaktır demektir.

Dümen

Bir dümen görmek, kısa bir zaman sonra yabancı ülkelere hoş bir yolculuk yapacağınızı ve yeni arkadaşlıklar kuracağınızı ifade eder.

Kırık bir dümen, hastalanacağınızın ve hayal kırıklığına uğrayacağınızın alâmetidir.