Acele Etmek

Bir yere gitmek ya da bir işi, yapmak için kısıtlı bir zamana sahip olduğunuz hissini yaratan ve size acele etme gerekliliğini hissettiren rüyalar,çoğunlukla rüyayı gördüğünüz dönemdeki yaşantınızla doğrudan ilişkilidir ve “fırsatları kaçırma” ya da “sorumluluklarını yerine getirmede başarısız olma” kaygılarını dile getirir.

Acemi

Rüyanızda herhangi bir işle uğraşırken acemilik çektiğinizi görmeniz,halihazırda kendinize olan güveninizi bir süre için bile olsa yitirdiğinizi gösterir. Çoğunlukla bu, yaşamda beklenmedik yenilik ve gelişmelerin ortaya çıktığı dönemlerde, uyum sağlama kaygısına bağlı olarak ortaya çıkan bir rüyadır.

Acıklı

Rüyanızda acıklı bir film izlediğinizi,üzücü bir hikaye dinlediğinizi; ya da yalnızca böyle bir sahneye tanık olduğunuzu görmeniz, aslında zor bir işin başlangıcında bulunduğunuzu, yıpranmışlığınızı,yeteneklerinizi keybettiğinizi (ya da en azından böyle hissettiğinizi) ve yoksulluk içinde olduğunuzu; sonuçta kendiniz için üzüldüğünüzü gösterir.

Acımak

Rüyada birileri için üzüntü duymak ve onlara acımak, doğrudan doğruya kendinizle ve kendi durumunuzla ilgili kaygılarınızı ve endişelerinizi ifade eder. Çoğunlukla art arda gelen olumsuz duyguların yaşandığı dönemlerde bu tür rüyalarla karşılaşılır.

Ağırlık

Rüyada sırtlandığımız ve taşımaya çalıştığımız bir yükün ağırlığını hissetmek, sorumluluklarımızın farkında olduğumuzu gösterir. Ne kadar zor olsada, bu yükü sırtlamak ve gitmesi gereken yere taşımak için elimizden geleni yapmak durumunda olduğumuz bize anımsatılmaktadır.

Aynı zamanda ağır yük,ciddiyet anlamına da gelir.Belki de,şu sıralarda üzerinde çalıştığınız işi daha fazla ciddiye almanız gerekmektedir.

Alay Etmek

Rüyada birinin bizle alay etmesi ve kızdırması,tutum ve davranışlarınızın doğru olmadığını ve sosyal ilişkilerde hatalar yapmakta olduğunuzu gösterir.

Biz birileriyle alay ediyorsak,aslında alay ettiğimiz şey,yine kendi huy ve uygunsuz davranışlarımızdan biridir. Her durumda rüyada alay etmenin,kendimizle ilgili bir hoşnutsuzluğu dile getirdiği söylenebilir.

Alıngan

Rüyada birisi veya birilerinin davranışlarından alındığınızı görmeniz,bunun tam aksi biçimde sevdiğimiz kişileri incitme kaygısı duyduğumuzu belirtir.

Bizim söz ve davranışlarımızdan alınan birisiyse,çevremizdekilere karşı daha incelikli davranmamız bakımından yapılmış bir içsel uyarıdır.

 

Alışkanlık

Bağımlılık ya da alışkanlıkla ilgili görülen rüyalar,genellikle kendimizin ya da çevremizdekilerin tutku ve saplantılarının farkına varma gereğini vurgular.

Tütün,alkol ya da uyuşturucu gibi bir maddeye bağımlı olduğunu görmek,kişinin içinde yaşadığı dünyaya uyumlu davranmakta zorlanmasıyla ilişkilidir.

Rüyada bağımlılıktan korkmaksa,kontrolü kaybetme ve tutkularına yenik düşme kaygılarına işaret eder.