Açelya

Rüyada Pembe,beyaz ve mor rengin tüm tonlarında çiçek açmış açelyalar görmek, en belirgin anlamda içten ve sıcak dostlukların ifadesidir. Aynı zamanda,yeni sosyal çevrelere gireceğinizi ve çevrenizin genişleyeceğini de haber veriyor olabilir.

Solmuş açelyalar ise, bir ya da birkaç arkadaşımızın eleştirilerine hedef olacağımızı gösterir.

Buket

Rüyada buket görmek, tanımadığınız zengin bir akrabanızdan bir miras kalacağını, ayrıca, genç toplulukların arasında hoş ve neşeli toplantılara katılacağınızı müjdeler.

Solmuş bir buket, hastalığın ve ölümün işaretidir.

Çelenk

Taze çiçeklerle bezenmiş bir çelenk düşlemek, kendinizi zenginleştirmek için büyük fırsatlar yakalayacağınızın işaretidir.

Solgun çiçeklerle dolu bir çelenk, hastalık ve yarım kalacak aşk demektir.

Çuha Çiçeği

Yakın arkadaşlıkların kötü bir sonla biteceğini simgeler. Onların büyüdüğünü görmek, aşıklar için sınırlı otorite anlamı taşır. Bu uğursuz bir düştür.

Onların hepsinin açtığını görmek, bir krizle karşılaşacağınızın alametidir. Mutlu birlikteliklerin sarsılması bu rüyayı takiben olur.

Gül

Rüyada güller görmek, güzel bir olayın yaklaştığının habercisidir. Sevdiğinizin sadık aşkına sahip olacaksınızdır.

Genç bir kadın gül topladığını görürse, çok yakın bir zamanda evlilik teklifi alacak ve bundan çok büyük hoşnutluk duyacak anlamı taşır.

Solmuş güller, sevdiğiniz insanların yanınızda olmayacağını haber verir.

Beyaz güller,  çiysiz ya da güneş ışıksız görülürse, ciddi bir hastalık anlamı taşır.

Onların güzel kokularını koklamak, mutluluk olacağınız anlamına gelir.

Genç bir kadın, çiçekler topladığını ve onları buketler haline getirdiğini görürse, çok saygı duyduğu bir insandan alacağı evlenme teklifiyle çok mutlu olacaktır.

Mor gül, kısa bir süre içerisinde ailenizde bir evlilik yaşanacağını simgeler. Büyük umutlar yerine gelecektir.

Eğer bir sevgili, bu gülü aşığının saçına koyduğunu görürse; bu, aldanacağınızın göstergesidir.

Ağaç yapraklarında açmamış gül dalı düşlemek, kazançlı kârlı günlerin yaklaştığının habercisidir. Ölü bir gül dalı, sizin ya da akrabalarınızın hastalığı ve şanssızlığı anlamı taşır.