Akrep

Geleneksel yoruma göre,irade,karizma ve soğukkanlılığın simgesidir. Diğer yandan akrebin günlük yaşam kültüründe sevilmeyen,saklandığı yerde bazen gizlice zehirli iğnesiyle sokan bir hayvan olması,halk düşüncesinde “gizli ve sinsi düşman” olarak görülmesine neden olmuştur.

Düşlerinizde size saldıran bir akrebin olması,bu yaklaşım uzantısında,ilk başta kolay fark edilmeyen ciddi bir tehlikeye dikkat çektiği söylenebilir.

Eğer akrebi öldüremezseniz, kayıplar vereceğinize işarettir.

Ancak elinize aldığınız ya da yanınızda dolaşan ve size zarar vermeyen,düşünüzde sizi korkutmayan bir akrebin,kişiliğinizde ki güçlü yanları simgelediğiyle yorumlanır.

 

Arı

Rüyada arı görmek, çok iyi ve kârlı uğraşları ifade eder.

Bir memur için itaatkârlık ,bir işadamı için ticaretteki başarı, anne babalar için saygılı çocuklar anlamına gelir.

Eğer arı sizi sokarsa, bu kayba ve incinmeye işarettir.

Bit

Rüyada bit görmek, huzursuzluk, kıtlık ve kayıplar manasına gelir.

Vücudunuzda bitler görmek, yakınlarınızla nahoş olaylar yaşayacağınızı gösterir

Bitleri yakalamak, hastalık işaretidir.

Böcek

Rahatsız edici duygularla, olumsuz koşullarla ve kirlenmişlik duygusuyla ilgili bir simge olmakla birlikte, rüyadaki niteliklerine göre farklı yorumlara kapı açabilir.

Parlak renkli, güzel böcekler, zor şartlarla mücadele ederken beklenmedik destekler alabileceğimizin habercisi olabilir. Uğurböceği, uçuçböceği de benzeri anlamlara sahiptir.

Hamamböceği, karafatma gibi böcekler, olumsuz duygularımızın bizde yarattığı yıpranmaya ve rahatsızlığa dikkat çeker.

Çekirge

Rüyada çekirge görmek, düşmanlarınızın çıkarlarınızı tehdit ettiği anlamını taşır.

Eğer solgun çimenlikler üzerinde görürseniz, bu, kötü sağlık ve işte hayal kırıklığı demektir. Fakat tedbirler alırsanız, her şey istediğiniz gibi olacaktır.

Güve

Rüyada güve görmek, maddi yönden sıkıntı çekeceksiniz anlamı taşır, çevrenizde ufak çapta da olsa ayrılıklar yaşanacaktır.

Beyaz güve, önemsenmeyecek bir hastalığın işaretidir.

Eğer bir kadın geceleyin odasının etrafında bir tanesinin uçtuğunu görürse, yerine getirilemeyen istekler olacağına işarettir.

Bir şeyin üzerine, uçarken konduklarını görürseniz, bu, dostlarınızdan ya da akrabalarınızdan birinin ölümü demektir.

Haşere

Hastalığı ve karşılaşacağınız sıkıntılı durumları gösterir. Eğer onlardan kurtulursanız başarıyı kucaklayacaksınız, kurtulamazsanız,  siz ya da yakınlarınızdan birinin ölümü anlamını taşır.