Ağız

Temel yaşam fonksiyonlarını, basit fiziksel ihtiyaçların karşılanmasını ve yaşamla olan bağımlılığımızı simgeler. Kimi zaman da, iletişim yeteneğimizi vurgular.

Akli Dengesizlik

Sıkıntılar yaşayacağınızı işaret eder. Hastalığınız malınızı mülkünüzü kaybetmenize sebep olacaktır.

Bu hastalıktan muzdarip başka insanlar görmek, dostlarınızın vefasız olacağını ve umutlarınızın boşa çıkacağını haber verir.

Genç bir kadın, deliliği düşlerse; evlilikte hayal kırıklığına uğrayacaktır.

Alın

Düz bir alın düşlemek, dürüst alışverişlerde bulunduğunuz için etrafınızda saygı duyulan bir insan olacağınızı ifade eder.

Çirkin bir alın, özel ilişkilerinizde hoşlanmayacağınız durumlar ile karşılaşacaksınızdır.

Elinizi çocuğunuzun alnına uzatmak, çocuğunuzun gösterdiği iyi ve marifetli davranışlar dostlarınızdan övgüler almanızı sağlayacaktır.

Genç bir kadın sevgilisinin alnını öperse, sevgilisinin, bazı patavatsız davranışlarından memnun olmayacağını ifade eder.

Avuç

Rüyada avuçlarımızı gökyüzüne doğru yöneltiyorsak, bu sahip olma isteğinin ifadesidir. Tanrıdan sahip olmak istediğimiz şeyi avuçlarımıza teslim etmesini bekleriz. Dolayısıyla elde etme ve sahip olma isteğimiz, rüyalarımızda göğe açılmış avuçlar olarak belirir.

Avuçlarımızda sıkarak kavradığımız objeler, elde etmek istediğimiz unsurları simgeler.

Ayak

Kendi ayaklarınızı düşlemek, çaresiz bir durumda kalacaksınız anlamına gelir. Başka insanların öfkesine ve azmine yenileceksinizdir.

Başka kişilerin ayaklarını görmek, haklarınıza sonuna kadar sahip çıkacak ve kendinize yaşam içerisinde iyi bir yer edineceksiniz anlamı taşır.

Ayaklarınızı yıkamak, başka insanların sizden faydalanmalarına izin vereceksiniz anlamındadır.

Ayaklarınız ağrıyor ise, ailenizde tartışmalar çıkacaktır.

Ayaklarınız şişmiş ve kızarmış ise, ailenizden ayrılarak iş hayatınızda ani bir değişiklik yaşayacaksınız demektir. İyi bir rüya değildir.

Geceleyin yırtık elbiseler ile yalın ayak dolaştığınızı görmek, umutlarınızı gerçekleştiremeye-     cek ve gösterdiğiniz gayretler kötü kişiler tarafından engellenecek anlamına gelir.

Çatal ayak görmek, kötü bir şansınız olacağını ve yabancı kişilerin dostluğundan sakınacağınızı işaret eder.

Bacak

Rüyanızda sütun gibi kadın bacaklarına hayran kaldığınızı görmek, karar verme yetinizi kaybedeceğinizi ve düşüncesizce hareket edeceğinizi haber verir.

Biçimsiz bacaklar, kazanç getirmeyen işlerle uğraşacağınızı ve kötü huylu dostlara sahip olacağınızı haber verir.

Yaralı bir bacak, kayıplarınız olacağını ve bir hastalıktan dolayı acı çekeceğinizi haber verir.

Tahta bir bacağınız olduğunu görmek, kendinizi dostlarınıza yanlış bir biçimde tanıtacaksınız anlamına gelir.

Bacaklarınızda çıban çıkarsa; bu, başka kişilere yardım etmek için devamlı para harcayacağınızı ifade eder.

Üç ya da daha fazla bacağınız olduğunu görmek, kafanızda birçok girişim planları yapacağınızı  bildirir.

Bacaklarınızı kullanamazsanız; bu, yoksulluğun işaretidir.

Kesilmiş bir bacak, değerli dostlarınızı kaybedeceğinizi ve evdeki olayların hayatınızı dayanılmayacak bir hale getireceğini haber verir.

Genç bir kadın kendi bacaklarına hayran olduğunu görürse; bu, kendini beğenmişliğin işaretidir ve hayran olduğu erkek tarafından terkedilecektir anlamına gelir.

Kadının kıllı bacakları varsa, kocasına üstünlük sağlayacağı anlamına gelir.

Eğer kendi bacaklarınız temiz ve düzgün ise, mutlu bir gelecek ve vefalı dostların sahibi olacaksınızdır.

Bademcik

Rüyanızda bademciklerinizin iltihap topladığını ve şiştiğini görmeniz, yalnızca olduğunuz gibi davranmanız, dürüst olmanız ve rahatsız edici bir düşünceye kapıldığınızda da bunu olumlu bir düşünceyle yenmeniz yolunda yapılmış içsel bir uyarı niteliği taşır.

Bağırsak

Sizi dostlarınızdan koparabilecek çok ağır bir hastalığın, size doğru yaklaşmakta olduğunu haber verir.

Kendi bağırsaklarınızı görmek, ciddi olaylar İle karşılaşacağınızı ve başka insanlarla günlük ilişkilerinizi etkileyecek bir hastalık geçireceğinizi ifade eder. Sizi memnun etmeyen bir kayıp yaşayacağınızı haber verir.