At

Rüyada görülen at, genellikle rüyayı gören kişinin sahip olduğu yüksek fiziksel enerjinin simgesi olarak kabul edilir.

Siyah ya da koyu renkte atlar görmek,  kazanç ve kar anlamına geldiği gibi, aynı zamanda büyük bir memnuniyetsizliğe, bilinmeyenden yada değişikliklerden korkmaya işarettir. Siyah at bir görüşe göre de, rüyayı gören kişinin doğasındaki ihtiraslı yanı açığa vurur.

Siyah ata binmek, şansınızın yaver gideceğine,  fakat sizi aldatanlarla karşı karşıya geleceğinize . Bir kadın için, kocasının tarafından aldatıldığına işarettir.

Beyaz renkte at görmek, ruhsal aydınlanmanın simgesidir. Beyaz ata binmek,  güzel arkadaşlıklar ve zenginlik anlamına gelir. Eğer beyaz at cılız ve benekleri var ise, kıskanç bir arkadaş veya bir kadına olan güveniniz azalacaktır.

Rüyada ata binmek ,  şansızlık demektir.  Bu rüyayı gördükten sonra hastalık ortaya çıkar.

Yavaş at sürmek,  giriştiğiniz işlerin sizi  tatminkar sonuçlara götürmeyeceğini  ifade eder.

Hızlı at sürmek,  zor koşullarda kalabileceğinizi , dirençli olacağınızı ifade eder.

Benekli at, başarı ve bol kazanç demektir.

Asil bir doru renk ata binmek, servetinizin artacağı anlamına gelir. Bir kadın için, maddi şeylere olan düşkünlüğü de anlatır.

Rüyanda yaralı bir at görmek,  dostlarınızın üzüntü yaşayacakları anlamına gelir.

Damızlık kısraklar, aşk hayatınızda kıskançlığın biteceği  ve aşkta huzuru bulacağınızı haber verir.

Irmak içinden bir atla geçmek,  şansınızın açılacağı ve zenginliğe düşkün olacağınızı gösterir. Irmağın akıntısı sizi zorlarsa, beklenmeyen bazı olaylardan bocalayacağınız anlamına gelir

Önünüzden atların geçtiğini gördüyseniz, rahata ve huzura kavuşacaksınızdır.

Atın sizi teptiğini görmek, sevdiğiniz insanın sizi reddedeceğine.  Şansınızın kapanacağına işarettir.

Kaçan bir ata bindiğinizi görmek, bir arkadaşınızın çılgınlığı yüzünden maddi olarak zarara uğrayacağınız  anlamına gelir.

Ölmüş bir at,  birçok hayal kırıklığı yaşayacağınız anlamına gelir.

Diğer atlarla beraber koşan güzel bir at görürseniz, dostlarınızın hastalık haberlerini duyacaksınızdır.

Asil atlar görmek, iş ve özel hayatınızda başarının ve iyi bir hayatın işaretidir.

Suyun içinde at sırtında yürüdüğünüzü gördüyseniz,  hayallerinizin çok çabuk gerçekleşeceği anlamına gelir.  Yüksek mevkilerde biri  için iş büyük kazanç getirecektir.

Rüyada direnen bir ata binmek, hayallerinizin gerçekleşmesi zaman alacaktır. Atın, sizi üzerinden attığını görürseniz,  iş hayatında zorlu bir rakibe sahip olacağınız ve bu rekabete katlanmak zorunda kalacaksınızdır.

Atı eyerinden ve dizgininden yakaladığınızı görmek, bütün İşlerinizde İlerleme yaşayacağınız anlamına gelir. Eğer yakalayamazsanız, şansınız ters gidecektir.

At nalınızın olduğunu gördüyseniz , başarınız garantidir. Bekar bir kadın için bu rüya sadık bir eş bulacağı anlamına gelir.

At ayağını nallamak ,  çabalayarak şüpheli bir mal varlığı sahibi olacağınıza işarettir. Atın ayağına nalı uymadığı halde, uydurmaya çalışırsanız, bu bazı sahtekarlıklara girişeceğiniz anlamına gelir.

At yarışları görmek,  hızlı geçen hayatınızda  birçok şeyden bıkacağınız anlamına gelir. Çiftçilikle uğraşan biri için bolluk anlamına gelir.

At öldürdüğünüzü görmek, arkadaşlarınıza bencilliğiniz yüzünden zarar vereceğinize işarettir.

Eyersiz at binmek,  size destek olacak dürüst insanlar olacağını ve çoktan hak ettiğiniz başarıyı elde edeceğiniz anlamı taşır.

Atı kaşağılamak, iş hayatınızda çıkarlarınızı ihmal etmeyeceksiniz demektir.

At arabası görmek,  engelli bir aşk ve zenginlikle karşılaşacağınıza işarettir.

Eğer atla bir tepeye çıkarken at düşüyor, siz zirveye varıyorsanız;  bu düşmanlarınıza rağmen servete sahibi olacağınızı , her ikinizde zirveye varırsanız,  olağanüstü bir yükselişinizin olacağını anlatır.

Genç bir kız siyah bir ata bindiğini görürse;  akıllı kişilerle iyi ilişkilerde olacaktır. Hiç ummadığı bir anda isteklerinizin gerçekleşerek sizde memnuniyet yatacağı anlamına gelir.

Ayakları zarif bir at görmek,  beklemediğiniz bazı  hoşnutsuz durumları kabul edeceğiniz anlamına gelir.

Bir tepeden aşağıya doğru at sürdüğünüzü görmek, işlerinizde kesin hayal kırıklığına uğrayacaksınızdır.

Genç bir kadın, arkasında arkadaşıyla ata bindiğini gördüyse;  başarılı birçok  erkeğin arasından sıyrılarak, öne geçeceğine işarettir.  Attan inince, at başka bir hayvana dönüşürse ; tercihini özgürlüğünden yana kullanıp, evlenme tekliflerini  geri çevirecektir.

Genç bir kadın veya erkek rüyasında beyaz bir atla tepeye çıkıp indiğini ve siyah atlı birinin onu peşinden kovaladığını görürse;  bu, üzüntü ve  inişli-çıkışlı bir başarı anlamı taşır. Düşmanınız sizi saf dışı bırakmaya çalışacaktır.

İnsan vücudu biçiminde at görmek,  yeni  dostlarınızın olacağını belirtir. Eğer insan vücudu hastalıklı veya benekli  görünüyorsa,  tasarladığınız planlarınız suya düşecektir.

Atlı

At üzerine binmiş biri ya da atını süren bir süvari, bütün kültürlerde cesaret, güç ve soyluluğu simgeler. Bu anlamda kendinizi at sırtında görmeniz, çoğunlukla yürekliliğinizi, ataklığınızı, ve olayları denetim altında tutma isteğinizi vurgular. Bu aynı zamanda kendinize  kahraman rolünü yakıştırdığınızı da gösteriyor olabilir.