Acıbadem

Yaşantınızdaki denge unsuruna dikkat çeken bir rüya simgesidir. Eğer rüyanızda acıbadem ağacı veya acıbadem gördüyseniz, yaşam biçiminizi gözden geçirmenizin yararlı olacağını ifade eder.

Ahşap

Rüyada görülen ahşap eşyalar ve ahşap döşeme,geçmişi,anıları ve eski deneyimleri simgeler. Ahşap bir kulübe ya da ev görmek,deneyimlerden yararlanarak geliştirdiğimiz yeteneklerimizi ifade eder.

Ağaçtan yapılan eşyalar aynı zamanda,doğallığa ve saflığa duyduğumuz ihtiyacı ve anılarımıza olan bağımlılığımızı ya da nostaljik yönümüzü de dile getirir.

Alıç

Rüyada alıç ağacı ve bunun bir tür meyvesi olan muşmula görmek,hem sağlık hemde kariyer ve başarı ile ilişkili düşünülür. Ayrıca geleneksel yorumlara göre,yaşamdaki olumlu gelişmelere işaret eder.

Ardıç Ağacı

Mutluluk ve gönenç göstergesidir. Genç bir kadın için, hayal kırıklığı yaratan gönül ilişkilerinden sonra yaşayacağı parlak bir gelecek demektir. Hastalar için, çabuk bir iyileşmenin işaretidir.

Bu ağacın meyvelerini toplamak ya da yemek, sıkıntıyı ve hastalığa delalettir.

Bambu

Rüyada bambu görmek, geleneksel düşünceye göre,şansın sizden yana olduğunu, emeklerinizin karşılığını fazlasıyla alacağınızı, girişimlerinizin olumlu sonuçlanacağını ve gerek iş, gerekse özel yaşamınıza ilişkin olumlu gelişmelerin gerçekleşmek üzere olduğunu müjdelediğine inanılır.

Diğer yandan bambu bilgeliği ve bilgiyi de simgeler.

Budama

Rüyada bir ağacın ya da bir bitkinin yaşlanmış ya da sararmış bölümlerini keserek budamanız, yaşamınızda gerçekleşecek olumlu değişikliklere işaret eder ve çoğunlukla da sorunsuz bir dönemi belirtir.

Çamfıstığı

Çam ağacının kozalaklarından çıkartılan çamfıstığı, aslında çam ağacının tohumudur. Rüyada çamfıstığı görmek, yeni oluşturulan fikir ve projeleri, yeni yönelimleri simgeler ve son derece olumlu değerlendirilir. Aynı zamanda çamfıstığı kadınlarla ilgili bir simge durumundadır ve yaratıcılık ve doğurganlık gücünün yanı sıra, hamileliği de belirtiyor olabilir.