Deniz

Bütün kültürlerde deniz, evrenin ve yaşamın kaynağıdır.
Engin bir deniz hem yaşamın kaynağını ve yaşamla ilgili bilgelik, hemde kaos ve karmaşayı simgeler.

Huzur verici bir deniz manzarası izlemek ve dalgaların sesini duymak, içimizdeki yaşam gücünü, yeni deneyimlere ve serüvenlere hazır olduğumuzu gösterir.

Fırtınalı ve iri dalgalı bir deniz; yoğun kara bulutlar ve rüzgar uğultusu,üzerinde çalışmakta olduğumuz konuların belirsizlik ve tehlikeler içerdiğine ve yüksek mücadele gücü gerektirdiğini ifade eder.

Denizde yüzmek, yeni bir ortama uyum sağlamak ve o ortamda başarılı olmak için gerekli güce sahip olduğunuz anlamına gelir.

Denizdeki dalgalar, genellikle başa çıkmak zorunda olduğunuz öfke, hırs, korku gibi kendi duygularınızı simgeler.

Denizin derinlikleri, bilinmeyenle yüz yüze gelme, kişinin kendisinde daha önce fark etmediği özellikleri ile karşılaşması anlamına geldiği gibi, aynı zamanda kontrolü kaybetme, kimliğini ve benliğini yitirme ya da başarısızlık olarak da yorumlanabilir.

Eğer karanlık suların derinliklerinde olmaktan korkmuyorsanız, yeteneklerinizin ve kapasitenizin sınırlarını zorlayacağınızı gösterir.

Genç bir kadın, rüyasında denizin üzerinde sevgilisi ile birlikte kaldığını görürse; bu çok güzel ve mutlu geçecek bir evliliğin müjdesidir.

Denizin kabarması, giriştiğiniz tüm işlerde olumlu ilerlemeler kaydedeceğinizin işaretidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook